Opieka medyczna w przedszkolu

Przedszkole Włochy

Dzieci, które pozostają pod opieką kadry pedagogicznej w przedszkolu muszą mieć zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo. Właśnie dlatego w każdej placówce zatrudniona zostaje nie tylko kadra, która sprawuje opiekę nad każdą grupą w przedszkolu, ale również dodatkowe osoby o danej specjalizacji.

Obowiązkiem każdego przedszkola jest na przykład zapewnienie opieki logopedycznej. Jeśli logopeda nie ma możliwości codziennie przebywać w przedszkolu to muszą zostać wyznaczone dyżury, dzięki którym dzieci z problemami prawidłowego funkcjonowania narządu mowy będą miały możliwość realizowania skutecznej terapii.

Co więcej, dzisiaj nie ma konieczności ciągłej obecności pielęgniarki w przedszkolu. Wynika to z faktu, iż ani kadra pedagogiczna ani żadna inna nieupoważniona osoba nie może podawać dziecku żadnych lekarstw, jeśli rodzice nie wyrażają na to zgody bądź w razie nagłego wypadku. Rzecz jasna, w każdym przedszkolu funkcjonuje obowiązkowa apteczka natomiast wychowawczynie mają obowiązek wezwania pogotowia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Ciekawostką jest fakt, iż takie zaostrzenia nie sprawiają wcale, że dzieci z opieką medyczną nie mają do czynienia wcale. Najlepsze placówki zapraszają bowiem medyków na specjalne spotkania. Pielęgniarka opowie więc dzieciom o potrzebie zachowania odpowiedniej higieny, dentystka pokaże jak szczotkować zęby a lekarz nauczy dzieci jak przebiegać powinna pierwsza pomoc. Spotkania takie odbywają się w ramach zajęć dodatkowych a o tym, które placówki takowe organizują można dowiedzieć się z internetu. Jeśli jesteś ciekawy to wpisz w wyszukiwarkę frazę „przedszkole Włochy” a dowiesz się, jaki jest plac zajęć poszczególnych placówek w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *