Najlepsze foteliki samochodowe dla dziecka

Fotelik dziecięcy Sparco

Każdy zmotoryzowany rodzic ma obowiązek nabycia odpowiedniego fotelika samochodowego, w którym bezpiecznie będzie przewoził swoje dziecko. Okazuje się jednak, że wybór tego najbardziej właściwego może przysporzyć wielu problemów. Na przykład foteliki samochodowe bez atestów mogą być przyczyną nieodpowiedniego zabezpieczenia malucha i jeszcze większych urazów odniesionych podczas ewentualnego wypadku.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że foteliki dzielą się ze względu na rodzaje odpowiednie pod względem wzrostu  i wagi dziecka. Są więc takie, które nadają się dla dzieci ważących do 10 kilogramów – to foteliki dla noworodków, wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie główki. Są też takie, w których można przewozić dziecko nie cięższe niż 13 kilogramów.

Kolejny rodzaj to foteliki dla dzieci o wadze od 9 do 18 kilogramów. Taki fotelik dziecięcy sparco może być już zamontowany przodem do kierunku jazdy (można też montować go tyłem). Te, które opisaliśmy wcześniej mają być montowane zawsze tyłem do kierunku jazdy, co według badań jest dużo bardziej bezpieczne.

Istnieją też foteliki przeznaczone dla starszych dzieci, w których przewóz może odbywać się wyłącznie przodem do kierunku jazdy. To te, w których może zostać umieszczone dziecko ważące od 15 do 25 kilogramów bądź od 22 do 36 kilogramów.

Warto zaznaczyć, że świetną opcją jest nabycie fotelika w opcji tzw. łączonej. Oznacza to, iż nadaje się on zarówno dla niemowląt jak i dzieci starszych. Wiadomym jest, że inwestycja związana z zakupem fotelika dla dziecka może pochłonąć znaczną część domowego budżetu i właśnie dlatego nad tym zakupem powinniśmy dokładnie się zastanowić. Weźmy pod uwagę również to, że bezpieczeństwo w tej kwestii jest priorytetem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *