Do jakiej szkoły wysłać swoje dziecko?

Jaką podstawówkę wybrać dla dziecka?

Jeśli masz kilkuletnie dziecko, z pewnością zastanawiałeś się już nad tym, do której szkoły podstawowej warto będzie je posłać. Bez względu na to w jakim mieście mieszkasz, może okazać się to nie lada problemem, ponieważ poziom szkół podstawowych wcale nie jest taki oczywisty i nie raz trzeba przeprowadzić porządny „research”, aby znaleźć placówkę wartą uwagi.

To naturalne, że dla dziecka chcemy wszystkiego co najlepsze. Nie inaczej jest na etapie wybierania szkoły podstawowej, jednak skąd zwykły rodzic ma się dowiedzieć czy w danej placówce nauczyciele mają odpowiednie doświadczenie albo czy korytarze szkolne są bezpieczne. Trudno ocenić też jaka młodzież może trafiać do danej szkoły, a wiadomo, że towarzystwo czy inne dzieci w klasie również mają ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka.

Społeczna szkoła podstawowa Warszawa

W mojej osobistej opinii, przykładem pozytywnym wśród podstawówek w stolicy jest pewna szczególna szkoła podstawowa. Mokotów jest dzielnicą, w której znajduje się ta szkoła i muszę przyznać, że byłem naprawdę pod wrażeniem po kilku wizytach, widząc wspaniałą atmosferę jaka tam panuje oraz świetną organizację. Roześmiane dzieci z podręcznikami dyskutowały o zajęciach, był to naprawdę krzepiący obrazek, którego życzę wszystkim troskliwym rodzicom.

One comment

  1. Podstawówki to były kiedyś, stare dobre 8-latki, teraz co porobili w tej oświacie to istna masakra, dlatego nie dziwię się, że społeczne szkoły podstawowe w Warszawie są takie popularne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *