Angielski w przedszkolu metodą immersji

Przedszkole językowe Warszawa

Wzrost świadomości ukazującej nowe metody nauczania w punktach przedszkolnych ze strony wielu dzisiejszych rodziców, przekłada się w jednoznaczny sposób na poszukiwanie placówek mających do zaoferowania starannie ułożony program edukacyjny. Poszukiwania te obejmują wiele aspektów nauczania i pobytu ich dziecka w placówce przedszkolnej. Jest to widoczne w dość szczególny sposób, jeżeli chodzi o przedszkole językowe Kabaty oferujące w swoim programie nauczanie języka obcego. Wielu współczesnych rodziców w doskonały sposób zdaje sobie sprawę o nowo powstałych i bardzo skutecznych metodach nauczania języka obcego dzieci w wielu przedszkolnym.

Metoda immersji

Jest to jedna z chętnie i coraz częściej stosowanych metod przez placówki przedszkolne mające w swoim programie nauczanie języka obcego. Metoda ta polega przede wszystkim na postępowaniu opiekunek przedszkolnych w sposób zachęcający i niejako wymuszający na dziecku porozumiewanie się w innym języku. Jest to próba wyrażenia przez dziecko swoich myśli lub potrzeb w języku otoczenia, którym jest tu naturalnie język obcy. W trakcie nauki opiekunka ani inne dzieci starają się nie używać słówek w języku polskim.

Zabawki do przedszkola

Metoda ta, zatem jest postrzegana niejako w formie typowo intuicyjnego poznawania innego języka niż język ojczysty. Metoda ta stosowana przez przedszkole językowe umożliwia bliższe poznanie i przyswojenie języka obcego podczas wykonywania pewnych działań kojarzonych przez dziecko z czymś przyjemnym. Formą tych działań jest na pewno radosna zabawa tak uwielbiana przez wszystkie dzieci.

 

Bardzo duże znaczenie miewa w tym przypadku także pozytywne wsparcie ze strony rodziców lub starszego rodzeństwa ułatwiającego większą styczność z językiem obcym poza terenem placówki przedszkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *