Samochód służbowy – element motywacji pracownika

samochód służbowy

Telefon, komputer, samochód służbowy, codzienna dieta, ubezpieczenie medyczne czy karta umożliwiająca korzystanie z pakietu obiektów takich jak siłownia czy basen to coraz częściej spotykane bonusy dla pracownika.

Te oferowane są przede wszystkim w dużych firmach i korporacjach a korzystać z nich mogą nie tylko szeregowi pracownicy co specjaliści zajmujący wyższe stanowiska.

O ile niektóre z otrzymywanych dodatków służą z całą pewnością do wykonywania zawodowych obowiązków to cały szereg innych wpływać będzie przede wszystkim na utrzymywanie wysokiego poziomu motywacji do pracy danego pracownika.

Telefon czy komputer jest dzisiaj kwestią podstawową, podobnie zresztą bywa w przypadku samochodu służbowego – korzystają z niego przede wszystkim ci, których praca polega na częstych wyjazdach czy pracy w terenie. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy mogą z tej oferty korzystać – najpierw trzeba posiadać prawo jazdy a jeśli ktoś jest niewprawiony w prowadzenie auta warto skorzystać z jazd doszkalających w Warszawie czy innym mieście, by nie narażać siebie i firmy na straty.

Warto dodać, że sprawna jazda autem przydaje się szczególnie jeśli właściciel firmy pozwala nam korzystać z niego w celach prywatnych – musimy wiedzieć, że zarówno firma jak i my będziemy surowo rozliczani z uszkodzeń a tym bardziej wypadku spowodowanego samochodem prywatnym w godzinach wolnych od zawodowych obowiązków.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *