Jazda samochodem w deszczu i śniegu

Wycieraczki do ciężarówek

Zima jest niezwykle trudną porą roku dla kierowców. To nie tylko śliska nawierzchnia drogi, ale również ograniczona widoczność w wyniku padającego na szybę śniegu czy zamarzającego deszczu.

Właśnie dlatego obowiązkiem każdego kierowcy jest poruszanie się pojazdem, który posiada całkowicie sprawne wycieraczki przedniej szyby. Wycieraczki zgarniają nie tylko brud naniesiony na szybę, ale też opady atmosferyczne. Jeśli tylko zostaną właściwie zamontowane i będą idealnie przylegać do szyby to kierowca może cieszyć się komfortową jazdą nawet w trudnych warunkach.

Warto wspomnieć, że ten element przedniej szyby musi być dobierany indywidualnie. Inne będą więc wycieraczki do ciężarówek, inne do aut osobowych, których szyby są niejednokrotnie bardziej wypukłe.

Wycieraczki muszą być dobrze dopasowane, mają mieć dobrą wielkość, by zgarniać śnieg czy nadmiar wody w jak największej ilości. Do tego nie mogą odstawać od szyby, bo nie będą spełniać swojej roli. Bez względu na to, jak często używa się wycieraczek to zawsze powinny być one najlepszej jakości, nie patrzmy więc na cenę. Co więcej, wyposażenie tego rodzaju zużywa się więc wycieraczki powinny być wymieniane średnio raz w roku.

Prędkość działania wycieraczek kierowca powinien dopasowywać indywidualnie biorąc pod uwagę panujące warunki atmosferyczne, jazda samochodem musi zawsze odbywać się w sposób bezpieczny więc nie wystarczy jedynie ograniczyć prędkość.

Przed wyruszeniem w podróż, każdy kierowca ma obowiązek sprawdzić, czy wycieraczki działają sprawnie i czy płyn do spryskiwaczy jest w należytej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *