Dlaczego wycieraczki hybrydowe cieszą się tak dużą popularnością?

To właśnie w okresie jesienno zimowym wycieraczki samochodowe zużywają się najbardziej. Wpływ na to ma oczywiście pogoda – częste opady śniegu, deszczu, szron czy spadające liście z drzew. Bez względu na ich jakość a warto pamiętać, by nie wybierać wycieraczek z niższych półek cenowych, należy je zmieniać średnio raz w roku. Wiadomym jest, że pióra wycieraczek się zużywają.

Producenci oferują nam rozmaite rodzaje wycieraczek. O ile do niedawna najczęściej wybieraliśmy te tradycyjne, z piórami i dodatkowym mechanizmem uciskowym, to dzisiaj największą popularnością cieszą się wycieraczki hybrydowe. To właśnie one zdobyły uznanie licznych producentów samochodów, którzy montują je już w opcji standardowej. Główną zaletą tychże wycieraczek jest fakt, iż mechanizm dociskowy jest tutaj zintegrowany z piórami a cały system tworzy optymalną całość. Hybrydy idealnie przywierają do szyby, wręcz dopasowują się do jej kształtu. Co więcej, ich jakość jest znacznie lepsza aniżeli wycieraczek standardowych. I chociaż kosztują nieco więcej to są stosowane już niemalże powszechnie.

Musisz wiedzieć, że możesz wymienić zamontowane w Twoim aucie wycieraczki tradycyjne na hybrydowe natomiast właściciele aut, w którym innowacyjny system stał się standardowym wyposażeniem pojazdu, nie maja już możliwości ich zmiany na te starszej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *