Kominek z płaszczem wodnym – poradnik użytkownika

Większość osób, która decyduje się na instalację kominka z płaszczem wodnym zachwyca się wielorakością jego funkcji. Przede wszystkim pozwala on ogrzewać nie tylko wszystkie pomieszczenia w domu, ale ogrzewa również wodę użytkową. Co więcej, kominek z płaszczem wodnym jest doskonałym elementem dekoracyjnym każdego salonu. Właśnie dlatego montuje się go zazwyczaj w centralnym punkcie tego pomieszczenia.

Ci, którzy użytkują kominek tego rodzaju mają dla nowicjuszy ogrom porad, dzięki którym czynne działanie kominka będzie dużo łatwiejsze. Sugerują również szereg rozwiązań i wskazują na cechy charakterystyczne, które wielu osobom nie są wcale znane. Niewiele osób wie na przykład, że kominek z płaszczem wodnym jest bardzo wrażliwy na źle wysuszone drewno i właśnie dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość opału. Co więcej, nie jest tak, że możemy tylko zasiąść wygodnie przed kominkiem i cieszyć się widokiem „tańczącego” ognia. Standardem jest fakt, iż szyba kominka zostaje bardzo szybko zanieczyszczona czarną mazią więc należy ją regularnie czyścić. W innym przypadku ognia nie zobaczymy wcale.

Ogromną zaletą jest natomiast łatwa obsługa i praktycznie bezawaryjność kominka tego rodzaju. Należy tylko pamiętać, by nie doprowadzić wody do temperatury wrzenia, bo skutki takiego działania mogą być tragiczne. W najgorszych przypadkach może dojść nawet do pęknięcia rury w systemie i zalania wrzątkiem salonu. Jeśli jednak będziemy postępować zgodnie z instrukcją obsługi to przez wiele lat kominek z płaszczem wodnym będzie spełniał idealnie swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *