Dlaczego tak ważne jest portfolio fotografa ślubnego?

fotografia ślubna warszawa

Portfolio jest podstawowym dokumentem, który świadczy o pracy, doświadczeniu, umiejętnościach, kreatywności i stylu fotografa. Dzisiaj jest praktycznie standardem bowiem to właśnie w oparciu o jego zawartość klient podejmuje decyzję o współpracy akurat z tym specjalistą.

Portfolio to nic innego jak zbiór najlepszych prac fotografa. Umieszcza tam kilkadziesiąt zdjęć, które wykonał samodzielnie. Zdjęcia są już poddane finalnej obróbce, zazwyczaj ułożone są tematycznie. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy fotografa ślubnego to najczęściej rozpoczynają się od przedstawienia fotografii wykonanych podczas przygotowań do ślubu, w dalszej kolejności są zdjęcia wykonane podczas ceremonii kościelnej i wesela a na końcu sesji plenerowych. Fotograf może umieścić w portfolio także efekty swoich dodatkowych propozycji, to kolaże, reportaże fotograficzne czy zdjęcia z efektami specjalnymi.

 

Najczęściej doświadczony i profesjonalny fotograf posiada portfolio w dwóch wersjach. Pierwszy dokument tego rodzaju znajduje się w strategicznym miejscu na jego stronie internetowej – sama strona www jest dzisiaj standardem jeśli chodzi o tą profesję. Poszukując tego najlepszego, przyszli małżonkowie przeglądają oferty fotografów online, czytają fora, biorą pod uwagę opinie innych. Wpisując więc w wyszukiwarkę hasło typu „fotografia ślubna warszawa” ukazuje się im lista stron internetowych założonych przez fachowców w tej okolicy a portfolio może mieć tutaj decydujące znaczenie.

Drugą formą portfolio jest album z wydrukowanymi zdjęciami, które są dziełem fotografa. Najczęściej przydaje się on na spotkaniach z potencjalnymi klientami i trzeba zaznaczyć, że chociaż internet ma dzisiaj ogromne znaczenie to właśnie w takiej formie fotografie są najchętniej oglądane przez narzeczonych.

Sami klienci przeglądając tego rodzaju dokument powinni skupić się przede wszystkim na zdjęciach z kościoła, pierwszego tańca czy momentu serwowania tortu. To właśnie wtedy panuje najbardziej niekorzystne dla tworzenia fotografii światło. Jeśli te zdjęcia będą świetnej jakości to znaczy, że fotograf posiada nie tylko dobry sprzęt techniczny, ale jest również doświadczonym specjalistą w swoim fachu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *