Dekarz – czy to dobry zawód?

dekarz

Dekarz to specjalista od dachów – kryje je, konserwuje, naprawia, montuje i doradza we wszystkich aspektach związanych z tą częścią domu.

Śmiało można stwierdzić, że to właśnie dekarz jest jednym z najważniejszych pracowników technicznych, który przyczynia się do prawidłowego powstania naszego gniazdka – jak wiadomo to dach pełni główną rolę w gospodarstwie, bez niego niemożliwe staje się zamieszkanie w przysłowiowych czterech ścianach.

Chociaż obecnie dekarz nie jest zawodem jakoś specjalnie popularnym to na rynku można znaleźć wielu speców trudniących się tego rodzaju profesją. Tutaj można wymienić na przykład firmę budowlaną, która nie tylko zatrudnia profesjonalistów zajmujących się budową domu czy wykończeniem wnętrz, ale właśnie odpowiednim wykonaniem dachów.

Aby zostać specjalistą w tym zawodzie należy ukończyć chociażby jedną ze szkół zawodowych o specjalizacji: dekarz. Aby dachy w Warszawie były wykonane prawidłowo można także uczęszczać na specjalne kursy, które zwiększają kompetencje pracownika fizycznego zatrudnionego w branży budowlanej.

Trzeba przyznać, że praca dekarza nie jest profesją łatwą – ciąży na nim spora odpowiedzialność należytego wykonania dachu a tym samym późniejszego komfortu mieszkania jego właścicieli. Co więcej, należy dodać, że dekarz w ciągu swojej pracy narażony jest na pewne zagrożenia – zajęcia na wysokościach należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *