Tolerancja – jak uczyć jej w szkołach?

Szkoła integracyjna w Warszawie

Tolerancja jest jedną z najważniejszych wartości, jaką w życiu powinien kierować się każdy z nas. Ucząc dzieci jej podstawowych zasad sprawimy, że dużo łatwiej będzie im funkcjonować w życiu.

Tolerancja to nic innego jak otwartość i akceptacja odmienności. Odmienność to również słowo względne bowiem dla jednego innym może być człowiek z ciemnym kolorem skóry, tymczasem dla drugiego odmienność może dotyczyć wyznawanych poglądów.

Z całą pewnością warto jej uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Idealnym sposobem jest szkoła integracyjna w Warszawie. To do niej chodzą zarówno dzieci zdrowe jak i cierpiące na różne zaburzenia. Codzienna, wzajemna pomoc i inne zachowania empatyczne sprawiają, że akceptowane stają się rzeczy, co do których dziecko mogło nie mieć jeszcze niedawno przekonania.

[AdSense-B]

Szkoła integracyjna jest świetnym miejscem, by dziecko miało okazję poznać i zaakceptować różne środowiska. Co ważne, to atuty nie tylko dla dzieci zdrowych, ale również tych z pewnymi dysfunkcjami. To w tychże placówkach zdobywają oni przyjaciół i mogą cieszyć się pełną akceptacją. Choroba nie jest ułomnością a jedynie niekorzystnym dodatkiem w codziennym życiu, z którym trzeba sobie radzić – z przyjaciółmi, którzy są w pełni tolerancyjni przychodzi to o wiele łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *