Podłoga we wnętrzu retro

Styl retro króluje we wnętrzach od lat i nic nie zapowiada, by miał odejść do lamusa. Lubimy go za przytulność, wykorzystywanie mebli z duszą, ale też stawianie na mnogość dekorów. Nie ma wątpliwości, że tworząc aranżację z dawnych lat, należy zwracać uwagę na każdy szczegół w domu. Można stawiać na rozwiązania klasyczne i ozdabiać je tylko dekorami albo wybierać również podstawy w stylu retro. Ogromną popularnością cieszy się dzisiaj między innymi podłoga drewniana. Dąb klasyczny czy jesion może być z powodzeniem stylizowany na ten z dawnych lat.

 

Jaką podłogę wybrać?

 

Najlepiej sprawdzi się podłoga drewniana. Ogrzewanie podłogowe jest stosowane dzisiaj standardowo, ale nie przeszkadza to w tworzeniu aranżacji „nadgryzionej zębem czasu”, ponieważ to właśnie drewno idealne na ogrzewanie podłogowe. Zamiast naturalnych desek parkietowych można wybierać też najlepszej jakości panele fornirowane. Wśród nich można znaleźć mnóstwo wzorów świetnie pasujących do stylu retro.

Podłoga w stylu retro to ta specjalnie postarzana. Najlepiej sprawdzają się panele albo deski szczotkowane. Ten zabieg sprawia, że uwydatnia się struktura drewna, deska nie jest idealnie gładka, wygląda jak stara. Coraz częściej stosuje się też podłogi bielone, ale nie idealnie białe. Oczywiście sama kolorystyka podłogi to indywidualny wybór inwestora.

Zawsze można wybrać podłogę klasyczną dobrej jakości, a styl retro stworzyć innymi elementami. Dzięki temu nie trzeba jej wymieniać w przypadku zmiany trendów czy indywidualnych upodobań. Podłoga klasyczna to również deski, przede wszystkim te dębowe.

Co ważne, podłoga w stylu retro nie może jedynie pasować do całego wnętrza, chociaż niewątpliwie stanowi dekorację aranżacji. Priorytetem nadal pozostają jej walory praktyczne. Taka podłoga musi być trwała, odporna na intensywną eksploatację i chociaż wygląda na starą, nie może być podatna na dodatkowe uszkodzenia.

Pamiętajmy, że dzisiaj podłoga drewniana jest na tyle świetnie zabezpieczana, że z powodzeniem może służyć nie tylko w reprezentacyjnym salonie. Sprawdzi się także w łazience, kuchni czy korytarzu. Dzięki temu jednolita podłoga może być montowana w całym mieszkaniu, dzięki czemu wystrój będzie niezwykle spójny. Urządzając mieszkania w stylu retro, nie należy przesadzać z mnogością różnych struktur, ponieważ istnieje tylko cienka granica pomiędzy stylem z dawnych lat a niechcianym kiczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *