Czym różnią się nowe aparaty MR od starych?

rezonans magnetyczny

Decydując się na rezonans magnetyczny, warto korzystać przede wszystkim z usług świadczonych przez cenione kliniki, mające dostęp do nowoczesnych sprzętów. Gwarantują one bowiem mnóstwo korzyści, obok których trudno przejść obojętnie.

Na różnego rodzaju forach i stronach internetowych często pojawiają się pytania dotyczącego tego, jaką klinikę diagnostyczną wybrać. Odpowiedź na tak postawione pytanie nigdy nie jest prosta. Uwagę bowiem należy zwrócić na szereg istotnych kwestii. Jedną z nich jest rodzaj sprzętów, przy pomocy których przeprowadzany jest rezonans magnetyczny. Nowe urządzenie jest w stanie w sposób skuteczny zachęcić do wyboru oferty konkretnej kliniki.

Dlaczego nowoczesne aparaty są lepsze?

 

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że rezonans przy ich użyciu trwa znacznie krócej, pacjenci mogą liczyć także na dokładniejsze badanie, co oczywiście przełoży się na skuteczniejszą diagnozę.

Nie bez znaczenia jest ponadto komfort badania. Wiele osób narzeka na to, że otwory starych aparatów MR są bardzo ciasne, przez co powodują reakcje lękowe. Do tego dochodzi ogromny hałas, jaki generują podczas pracy. Odpowiedzią na tego typu problemy okaże się rezonans magnetyczny dla klaustrofobików, przeprowadzany z użyciem najnowocześniejszych sprzętów.

Tego typu aparaty wyróżniają się znacznie większymi otworami, są również znacznie cichsze. Wszystko to sprawia, że badanie staje się mniej męczące. Nie wywołuje ono też napadów lękowych u pacjentów, którzy boją się ciasnych, zamkniętych powierzchni.

Bez względu na to, czy planujemy rezonans kręgosłupa, głowy czy innej części ciała, najlepiej decydować się na kliniki, które mają dostęp do najlepszych sprzętów znajdujących się na rynku. Tylko wtedy możemy mieć bowiem pewność, że badanie okażę się nie tylko skuteczne, ale również jak najbardziej komfortowe. Informacji dotyczących rodzaju wykorzystywanych aparatów najlepiej szukać na stronach internetowych i w opiniach innych pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *