Odzież motocyklowa – co warto wiedzieć?

odzież motocyklowa

Odzież motocyklowa to ten element, który bardzo często troszczy się o nasze bezpieczeństwo. Dlatego warto postawić na odpowiednią.

Niektórzy zastanawiają się, czy nie wystarczy zwykła odzież, otóż warto wiedzieć, że odzież motocyklowa jest specjalnie wzmacniana, w miejscach, które są szczególnie narażone na urazy. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele modeli, możemy wybrać ten, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Kask to jedyny z obowiązkowych elementów ubioru motocyklisty. To, jaki kask wybierzemy, jest uzależnione od naszych preferencji. Możemy wybrać kask integralny lub szczękowy. Integralne są dość lekkie oraz zapewniają dobrą ochronę, w przypadku kasku szczękowego, możemy prowadzić swobodną rozmowę, ale zapewniają one mniej bezpieczeństwa. Możemy wybrać np. kask krios lub kask agv. Jeśli zastanawiamy się nad kwestią kasku, to istotna jest jego waga. Nie przerażajmy się wagą kasku, bo więcej nie znaczy wcale gorzej. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany kask.

Jeśli chcemy wybrać dobrą kurtkę motocyklową, to powinna ona zawierać zestaw ochraniaczy, między innymi te na łokcie, barki, kręgosłup. Krój i fason to sprawa drugorzędna. Niektóre kurtki posiadają nawet ochraniacz na łokcie i kręgosłup. Ochraniacze te powinny mieć przy okazji odpowiedni atest. Niektóre kurtki mają też opcję wpinania i odpinania ocieplacza.

Z kolei wybierając spodnie na motor, zwróćmy uwagę na materiał, z którego je wykonano oraz na ochraniacze. Spodnie powinny mieć ochraniacze na kolana, biodra. Niektóre spodnie możemy też spiąć z kurtką. Wtedy otrzymujemy kombinezon. Spodnie pando moto, to jeden z wyborów, którego możemy dokonać. Buty motocyklowe, także powinny zapewnić ochronę. Zazwyczaj obuwie wykonane jest ze skóry i ma usztywnione podeszwy oraz wzmocnione pięty i palce. Warto też, by miały ochraniacze na kostki. Możemy też zaopatrzyć się w pas nerkowy czy ocieplacze albo rękawice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *