Najmodniejsze dekoracje domu na wiosnę 2018

pomysły na domowe dekoracje

Dekoracje w naszym domu zmieniają się nie tylko wraz z gustem czy aktualnym nastrojem. Bardzo często dodatki zmieniamy wraz ze zmieniającą się porą roku. Dzisiaj podpowiemy Wam, jakie elementy dekoracyjne będą królować w polskich domach wiosną. Bez wątpienia jest to czas, w którym wszystko budzi się do życia. W mieszkaniach zawita więc kolor i energia, której z całą pewnością brakowało zimą.

Jakie kolory wybierać?

Zieleń i złoto – to bez wątpienia barwy, które zawitają do domowych przestrzeni podczas tegorocznej wiosny. Można wybierać zieleń w tonacji pastelowej albo w odcieniu jasnej trawy. Złoto najlepiej, jeśli będzie postarzane.

Motywy kwiatowe

W tej kwestii niewiele się zmienia. Pomysły na domowe dekoracje nasuwają się z wiosną same. To kwiaty, które właśnie o tej porze roku przepięknie zakwitają. Warto wybierać oczywiście te „żywe”. Wystarczy postawić w wazonie tulipany, by stanowiły doskonałą dekorację i ożywiły wnętrze.

Ale można także postawić na motyw kwiatowy w innych elementach. W tym sezonie modne będą kwiatowe tapety, poszewki poduszek dekoracyjnych, obicia kanap, zasłony, plakaty i obrazy, to tylko niektóre propozycje na wyposażenie, które świetnie sprawdzi się jako nowa odsłona mieszkania.

Lustrzane odbicie

Jeśli tylko podoba nam się styl glamour, który jest połączeniem nowoczesności, ale w iście eleganckim wydaniu, to bez wątpienia w mieszkaniu nie może zabraknąć luster. I wcale nie chodzi nam o te tradycyjne lustra w ramach. Lustro jest dzisiaj wykorzystywane także do innych elementów wyposażenia wnętrz. Stolik z lustrzanym blatem, taca śniadaniowa, świeczniki, zegary, donice, wazony, ramki na zdjęcia, to gadżety, w których lustro sprawdzi się idealnie.

Królewskie tkaniny

Nie da się ukryć, że do łask wracają aksamity i welury. To właśnie tego rodzaju materiały będą w nadchodzącym sezonie najmodniejsze. Warto nabywać sofy oraz krzesła z welurowym obiciem albo zasłony i poszewki poduszek. Mogą być zupełnie gładkie albo we wzory – kwiatowe czy geometryczne bryły sprawdzą się najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *