Rehabilitacja po operacji ortopedycznej

ortopeda warszawa prywatnie

Każdy zabieg czy operacja na oddziale ortopedycznym wiąże się z koniecznością przejścia odpowiedniej rekonwalescencji, a nawet rehabilitacji. Oczywiście, wszystko zależy od zmian chorobowych, rodzaju dysfunkcji i ogólnego stanu pacjenta, natomiast pewne jest, że operacje ortopedyczne zawsze pozwalają ratować albo przywracać funkcje ruchowe chorego.

Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, o tym powie każdy dobry ortopeda. Warszawa ma na szczęście takich specjalistów w swoich „szeregach”. Liczy się rozpoznanie przypadku, dobranie właściwego leczenia i właśnie należyty powrót do zdrowia. Najczęściej pacjent nie wymaga długotrwałych i intensywnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, natomiast trzeba przyznać, że osiągnięcie pełnej sprawności w tym zakresie zawsze wiąże się nie tylko z odpoczynkiem.

Jak potwierdza ortopeda warszawa prywatnie, w większości przypadków zalecane są zabiegi rehabilitacyjne. Tutaj wymienić można fizjoterapię, masaże, gimnastykę korekcyjną, krioterapię, ultradźwięki. Wszystkie są nieinwazyjne, w pełni bezpieczne, natomiast należy je realizować regularnie i najczęściej długotrwale, by odzyskać całkowitą sprawność.

Czy każda rehabilitacja daje szansę na powrót do pełnej sprawności fizycznej? Wiele zależy od zaawansowania stadium chorobowego. Niestety, niektóre przypadłości zostają diagnozowane i leczone zbyt późno, kiedy zmiany są już trwałe i nie do końca możliwe do cofnięcia. Wtedy działa się w zakresie zahamowania postępów choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *