Jak poradzić sobie z rozwodem?

rozwod warszawa

Rozwód to bardzo trudne doświadczenie, które może wywołać wiele negatywnych emocji. Aby poradzić sobie z rozwodem, musisz nauczyć się radzić sobie ze swoimi emocjami. Możesz to zrobić na kilka sposobów. W tym artykule podamy kilka propozycji.

1. Wybierz dobrego adwokata.

Dzięki pomocy adwokata od rozwodów, unikniesz wielu stresów i nie zaskoczy Cię żadna sytuacja. Rozwód powinien wówczas pójść gładko. Najważniejsze jest jednak to, abyś czuł się dobrze ze swoim adwokatem rozmowa na pierwszej wizycie powinna dać Ci wystarczająco dużo informacji, abyś mógł ocenić, czy dana osoba jest dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj, że to Ty będziesz musiał z nią współpracować przez długi czas, dlatego ważne jest, abyś czuł się komfortowo.

2. rozmawianie o tym, co czujesz, z kimś, komu ufasz.

Spotkaj się z przyjacielem lub przyjaciółką i powiedz mu o swoich emocjach. Uwierz mi, że takie wygadania się bywa bardzo oczyszczające.

3. uprawianie sportu lub innej aktywności fizycznej, która pomoże Ci się zrelaksować.

Spacer, joga, a może taniec? aktywność fizyczna pomaga zredukować stres, co zostało udowodnione naukowo. Nie zmuszaj się do niczego, wybierz taką aktywność, która jest dla Ciebie przyjemna, a endorfiny załatwią resztę 🙂

4. Angażowanie się w działalność społeczną lub hobby, które sprawiają Ci radość; 

Warto oddać się swojemu hobby, żeby zająć czymś myśli. Działalność na rzecz innych pomoże też podtrzymać życiowe cele. Wśród ludzi łatwiej się uśmiechać. Dzięki temu łatwiej poradzić sobie z tak trudną sytuacją, jaką jest rozwód. Warszawa oferuje wiele zajęć, nawet darmowych, z których można korzystać.

5. Korzystanie z pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej.

Rozmowa z psychologiem lub psychiatrą, to NIC ZŁEGO. Jest to specjalista jak każdy inny. Jeśli boli Cię ząb, idziesz do dentysty. Jeśli masz złamaną nogę, idziesz do ortopedy. Ze złamanym sercem czy życiowym stresem idziesz do psychologa. To jest w porządku i nie czyni z ciebie „wariata”.

6. unikanie kontaktu z byłym małżonkiem/byłą małżonką.

Jeśli jest to możliwe, najlepiej jest odciąć się od przeszłości. Wzajemny żal i ból  Każdy, kto przechodzi rozwód, ma prawo do tego, by unikać kontaktu z byłym małżonkiem. Niektórzy potrzebują tego, by otrząsnąć się z traumy i rozpocząć nowy rozdział w życiu. Inni uważają, że kontakt z byłym małżonkiem może być przyczyną stresu i pogorszenia samopoczucia.związany z rozstaniem to nic przyjemnego, a spotkania z byłym partnerem mogą te uczucia potęgować.

Rozwód jest trudnym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych. Aby poradzić sobie z rozwodem, należy skupić się na sobie i swoim dobru. Powinieneś być w stanie poradzić sobie z bólem, który może być spowodowany przez rozwód. Jeśli nie – koniecznie skontaktuj się z bliską osoba lub psychologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *