Dziecko u dietetyka – kiedy potrzebna jest wizyta?

dziecko u dietetyka

Dbając o zdrowie naszych dzieci powinniśmy w pierwszej kolejności postawić na ich prawidłowe odżywianie. Niestety, dziecko u dietetyka gości coraz częściej bowiem coraz częściej nasze społeczeństwo zmaga się z nadwagą i otyłością już od najmłodszych lat.

Z dzieckiem do dietetyka możemy wybrać się tak naprawdę zawsze, nie tylko wtedy gdy zauważymy problemy z jego odżywianiem. Najczęściej jednak zdarza się tak, że rodzice zapisują się na wizytę dopiero wtedy, gdy maluch staje się prawdziwym niejadkiem bądź gdy wykazuje zbędne kilogramy. Najlepiej byłoby właśnie nie dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji i to właśnie dietetyk jako specjalista może dobrać odpowiednią dietę, ułożyć jadłospis, który będzie uwzględniał nie tylko wszelkie wartości odżywcze, ale i produkty, jakie zwyczajnie dziecko lubi.

Oczywiście to działania profilaktyczne jednak pamiętajmy, że im wcześniej nauczymy dziecko zdrowych nawyków żywieniowych tym będzie zdrowsze, bardziej odporne na infekcje a przede wszystkim nie będzie bało się żadnych kulinarnych nowości.

Eksperci z Akademii jasno wskazują, iż zdrowa dieta przyczynia się zarówno do prawidłowego funkcjonowania dziecka w aspekcie psychologicznych jak i fizycznym. Pamiętajmy, że dobry dietetyk kliniczny zapobiegnie występowaniu chorób serca spowodowanych złą dietą, cukrzycy, niedokrwistości czy osteoporozy. Poda nam nie tylko doskonałe przykłady pełnowartościowego menu, ale zmieni także nasze nawyki żywieniowe, które w przypadku dzieci nie są najczęściej odpowiednie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *