Dentysta – jak wybrać tego odpowiedniego?

Wybór dobrego dentysty nie jest łatwym, ale powinien być świadomym, przemyślanym i z pewnością nie przypadkowym. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów i nasze zdrowie, ale również biorąc pod uwagę fakt, iż leczenie nie powinno wiązać się z jakimkolwiek dyskomfortem. A przynajmniej winien być on zredukowany do minimum.

W pierwszej kolejności pomocne mogą być fora oraz witryny internetowe, gdzie znajdziemy adresy do sprawdzonych i dobrych specjalistów. To jednak dopiero początek poszukiwań. Wedle statystyk, wielu pacjentów wybiera te gabinety dentystyczne i tych stomatologów, którzy mają swoje profile na Facebook’u. Tutaj bowiem umieszczane są bieżące informacje, nadto dobrze prowadzony profil jest w stanie przekonać do siebie nawet wystraszonych i opornych pacjentów.

W gabinecie dentystycznym uwagę pacjentów przyciąga kilka czynników. Zapach, muzyka i oczywiście wyposażenie. Kojące dźwięki, atmosfera spokoju i relaksu chociażby w poczekalni, a do tego nowoczesne wyposażenie, nieskazitelna czystość dają nam największą gwarancję, że trafiamy w ręce najlepszych. Na przykład dentysta Wilanów ma w swojej poczekalni telewizor, dzięki któremu pacjenci mogą zająć myśli wiadomościami bądź filmem zamiast myśleniem o nadchodzącym zabiegu. Jeśli zaś chodzi o samych stomatologów, warto zwrócić uwagę na ich podejście. Strach przed leczeniem nie jest obcy nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym. Dentysta winien zaoferować przyjazne podejście i spokojny ton każdemu, bez wyjątku. Tym bardziej tym, którzy panicznie boją się leczenia, niezależnie od ich wieku.

Jak w przypadku każdego specjalisty z zakresu medycyny, nie należy bać się pytania o doświadczenie, wykształcenie, kwalifikacje. To kwestie, które decydują nie tylko o naszym komforcie, ale i bezpieczeństwie leczenia oraz efektach końcowych.

Jeśli pod uwagę wziąć najmłodszą grupę pacjentów, warto wybrać się do dentysty, który ma doświadczenie w leczeniu dzieci i jest w stanie zaoferować pierwszą wizytę zapoznawczą. Podczas której pokaże gabinet, sprzęt, pozwoli „pobawić się” na fotelu dentystycznym i stworzy atmosferę, dzięki której dziecko w późniejszym czasie nie będzie się bało wizyt u stomatologa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *