Catering czy własna kuchnia w przedszkolu?

Przedszkole

Dieta dziecka w wieku przedszkolnym powinna być nie tylko smaczna, ale przede wszystkim zdrowa i urozmaicona. Przedszkolak każdego dnia powinien spożywać średnio 4-5 posiłków dziennie, w różnych odstępach czasu. Wyżywienie dzieci w przedszkolu może być przygotowywane i dostarczane przez firmę cateringową, w placówce może też funkcjonować własna kuchnia.

Większość rodziców jest za tym, by przedszkole posiadało własną kuchnię bowiem wtedy można na bieżąco kontrolować proces przygotowywanych posiłków czy chociażby sprawdzić warunki, jakie w niej panują. Co więcej, własna kuchnia w przedszkolu to możliwość serwowania dań ciepłych i dokładek w razie potrzeby. Mając na myśli firmy cateringowe, wygląda to już nieco inaczej. Rodzice mają obawy co do tego rodzaju przygotowywania posiłków dla dzieci. Przede wszystkim jest to forma droższa. Poza tym, nie mamy kontroli nad jakością produktów, z jakich są przyrządzane potrawy.

Aby wybrać odpowiednie przedszkole, które prowadzi preferowany przez nas rodzaj kuchni wystarczy wyszukać w sieci oferty każdej z placówek. Należy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Piastów”, by poznać propozycję każdego z nich.

Przypomnijmy jeszcze, że już od 1 września 2015 roku w życie wchodzi nowe rozporządzenie. Zgodnie z nim przedszkole nie może serwować tzw. jedzenia śmieciowego – w postaci chipsów czy produktów instant a rodzice mają mieć wgląd do planowanego menu. Placówki, które nie spełnią oczekiwanych norm muszą liczyć się z karami finansowymi w kwocie od 1 do nawet 5 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *