Anoreksja – problem wieku dojrzewania

anoreksja

Chociaż na anoreksję można zachorować w każdym wieku a schorzenie to może dopaść osobę o dowolnej płci to trzeba zaznaczyć, że najczęściej na własne życzenie cierpią na nią dziewczyny w wieku 13-20 lat. Wynika to z faktu dojrzewania i chęci przypodobania się społeczeństwu a ponieważ nadal w naszym kraju panuje kult piękna, którym rządzą szczupłe sylwetki, dziewczęta do takich właśnie dążą.

Zaczyna się zazwyczaj niewinnie od zmniejszania porcji żywieniowych bądź rezygnowania z wybranych posiłków w ciągu dnia. Następnie dziewczęta jedzą coraz mniej, chudną chociaż swoje odbicie w lustrze nadal widzą w rozmiarach XXL. Bez względu na rzeczywistą wagę, czują się zawsze grube, nieatrakcyjne, ociężałe i stosują nadal głodówki, by dotrzeć jak najszybciej do upragnionego wyglądu pozbawiając swój organizm niezbędnych składników odżywczych.

Wraz z nastaniem anoreksji pojawia się nie tylko jadłowstręt, ale i zaburzenia hormonalne, intelektualne i sprawnościowe. Zaniki pamięci, brak koncentracji, zanik mięśni to tylko niektóre z następstw. Ponieważ nawet u 18% chorych anoreksja kończy się śmiercią należy walczyć z nią od pierwszych niepokojących objawów. Ponieważ odchudzanie w Warszawie zawsze powinno przebiegać pod okiem specjalisty, osoba, która chce zgubić zbędne kilogramy musi udać się do Poradni po indywidualnie stworzoną dietę. Tylko tak idealną figurę można osiągnąć bez szkodliwej ingerencji w nasze zdrowie.

Pamiętajmy również, że anoreksja jest niezwykle trudna do leczenia bowiem sam chory zazwyczaj nie zauważa problemu i jeszcze bardziej pogłębia jej stan. To zwykle rodzina bądź bliscy walczą o powrót do zdrowia anorektyczni, nierzadko wbrew jej samej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *