Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny jest zabiegiem mającym na celu usprawnienie przepływu krwi oraz limfy. Ma on wiele zastosowań, jak każdy masaż jest masażem odprężającym i odrestaurowującym, ale nie jest to jego główny cel. Calem masażu limfatycznego jest przede wszystkim redukcja obrzęków, zniwelowanie dokuczającego bólu, a także jest masaż który ułatwia walkę z cellulitem.

W walce z wieloma dolegliwościami bardzo popularny jest w ostatnich latach drenaż limfatyczny, Poznań jest miastem w którym możemy wykonać tego typu zabieg w różnych miejscach. Drenaż limfatyczny może być przeprowadzony na kończynach górnych oraz dolnych ale także możliwy jest drenaż limfatyczny twarzy.

Istnieją dwa rodzaje przeprowadzania masażu limfatycznego pierwszy to masaż manualny, który polega na specjalistycznej technice masażu za pomocą delikatnych okrężnych ruchów dłoni , ważne jest aby masaż był wykonywany w jedną stronę w którą przepływa limfa. Drugim sposobem jest drenaż limfatyczny mechaniczny który polega na naprzemiennym wpuszczaniu powietrza do specjalistycznych rękawów, a następnie jego wypuszczanie. Do tego rodzaju zabiegu musi być wykorzystany specjalistyczny aparat do przeprowadzania drenażu limfatycznego.

Celem zabiegu może być również redukcja tkanki tłuszczowej, bądź redukcja cellulitu, Poznań posiada w swojej ofercie wiele gabinetów kosmetycznych bądź też gabinetów odnowy biologicznej które mają w swojej ofercie tego rodzaju zabiegi. W ostatnich latach zabiegi związane z masażem limfatycznym są bardzo popularne i sięga po nie wiele osób.

Rewolucja w moim salonie urody: wynajem Lasera Primelase Exellence

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *