Jaka dobrać kosmetyki do wrażliwych oczu? Kredki, zalotki i więcej!

poprawa wyglądu rzęs

Wybierając makijaż oczu dla wrażliwych oczu, ważne jest, aby wybierać produkty, które będą miały jak najmniejszy potencjał wywoływania podrażnień. Poszukaj tych Natural Beauty – oznaczonych specjalnie dla wrażliwych oczu, możesz też poprosić swojego lekarza lub optometrystę o porady dotyczące zalecanych marek.

O czym pamiętać przy wyborze kosmetyków do wrażliwych oczu?

Jeśli masz do wyboru cień w kremie lub w pudrze, zazwyczaj najlepiej wybrać ten pierwszy, ponieważ zwykle nie będzie on się sypać do oczu. Ogólnie rzecz biorąc, mocno kolorowe produkty będą przeszkadzać Twoim oczom i należy ich unikać, jeśli to możliwe. Czasem użycie zalotki będzie wszystkim, czego potrzebujesz, aby wyglądać pięknie i nie cierpieć. Tak czy inaczej – przed zakupem kosmetyków dla wrażliwych oczu zawsze sprawdź skład na etykiecie i upewnij się, że nie zawiera żadnych substancji potencjalnie drażniących.

Być może najłatwiejszym sposobem wyboru kosmetyków dla wrażliwych oczu jest poszukiwanie produktów, które są specjalnie oznaczone do tego celu. Kilka marek jest przeznaczonych wyłącznie dla osób z tym problemem, podczas gdy inne znane są z unikania stosowania typowych środków drażniących, ponieważ są one ogólnie lepsze dla wszystkich, nie tylko wrażliwych oczu. Twój lekarz lub optometrysta prawdopodobnie będzie w stanie dać Ci wyobrażenie o najlepszych dostępnych markach – wśród których jest chociażby kredka do oczu Revitalsh, a także o tych, których powinieneś unikać.

Cienie sypkie? Lepiej zostań przy kredce!

Jednym z głównych powodów, dla których cień do powiek w proszku (sypki) podrażnia oczy, jest to, że produkt stosunkowo łatwo przedostaje się z powieki do oka, czy to podczas aplikacji, czy w ciągu dnia. Chociaż niektóre mogą nie powodować problemów, produkt na bazie kremu jest łatwiejszy do kontrolowania podczas aplikacji. Ma również znacznie mniejszą szansę na podrażnienie oka w ciągu dnia, o ile nie zastosujesz go zbyt blisko kanału łzowego lub linii wodnej. Pamiętając o tym, na pewno zrobisz krok w dobrą stroną przy doborze właściwego makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *