Botoks włosów czy warto skorzystać?

botoks na włosy

Hasło botoks włosów jest coraz bardziej popularne w śród kobiet, coraz więcej salonów fryzjerskich świadczy tego typu usługi. Każdy dobry fryzjer ma w swojej ofercie botoks na włosy, a zatem decydując się na taki zabieg możemy wybrać salon który najbardziej nam odpowiada i który posiada największe zaufanie klientek.

Dlaczego botoks

Botoks kojarzy nam się przede wszystkim z zabiegiem na twarz, mającym na celu wygładzanie zmarszczek. Zastanawiamy się zatem co wspólnego może mieć botoks z włosami. Otóż, ma tu miejsce pewnego rodzaju analogia, zniszczony i suchy włos jest chropowaty posiada pory, które możemy także nazwać zmarszczkami. A zatem botoks włosów to nic innego jak całkowita i dogłębna odbudowa włosa, a także jego wygładzenie. Jest to zabieg odżywczy i regenerujący. włosy są po nim miękkie, lśniące, ale też odżywione i całkowicie odbudowane. Efekty botoksu są widoczne natychmiast, jednak aby ten efekt utrzymał się jak najdłużej powinniśmy wykonać kilka takich zabiegów w krótkim odstępie czasu, tylko wtedy można powiedzieć, że zabieg przyniósł stu procentowe rezultaty.

Jak długo trwa i ile kosztuje

Zabieg odbudowy włosów za pomocą botoksu powinien być przeprowadzony tylko i wyłącznie przez salon fryzjerski, tylko wtedy możemy mówić o prawidłowym jego przeprowadzeniu i oczekiwać najlepszych efektów. W zależności od długości oraz gęstości włosów zabieg może trwać od półtora do nawet trzech godzin. Aby efekty botoksu były jak najdłuższe warto jest go przeprowadzić seriami, najlepiej 3 – 4 zabiegi co dwa tygodnie. Jednak jest to całkowicie uzależnione od startowej kondycji włosa.  Cena zabiegu jest również uzależniona od salonu fryzjerskiego w którym decydujemy się przeprowadzić zabieg, a także od produktów na których pracuje fryzjer. Jednak ceny wahają się od 200 do 300 a nawet 500 złotych. Po przeprowadzeniu zabiegu warto pamiętać, aby myć włosy delikatnym szamponem, silne środki mogą zdecydowanie skrócić efekt zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *