Zalety drewnianych zabawek

Żłobek dla dziecka

Wielu rodziców nierzadko zastanawia się nad wyborem odpowiednich zabawek dla swojej pociechy. Niektórzy stawiają na ich rozwój, inni chcą dostarczyć dzieciom rozrywki. Najważniejsze jest jednak to, aby zabawki były dostosowane do wieku dziecka i były bezpieczne.

Dla dzieci, które ukończyły trzy lata polecane są zabawki, które nie posiadają zbyt małych elementów, jakie mogłyby połknąć. Nie powinny być również wytworzone z toksycznych materiałów (co niestety nadal często jest spotykane w naszym kraju). Twierdzi się także, że zabawki mają być dopasowane do wieku dziecka – ich użytkowanie nie może być bardziej skomplikowane aniżeli pozwalają na to umiejętności dziecka, nie mogą być także zbyt nudne.

Idealnym rozwiązaniem wydają się być zabawki drewniane. Te są proste w swojej konstrukcji, nie posiadają żadnych ostrych ani małych elementów, które stwarzałyby zagrożenie dla zdrowia dziecka. Zabawki drewniane wykonane są w całości z bezpiecznym materiałów – drewna a jeśli nawet są kolorowane to tylko bezpieczną dla dzieci farbką czy rozpuszczalnymi barwnikami, które nie posiadają konserwantów.

Istotnym walorem zabawek tego rodzaju jest ich duży wpływ na rozwój dziecka. Przez swoją prostą konstrukcję wymagają od dziecka uruchomienia pokładów wyobraźni. Dzięki temu malec nie ma zabawy „podanej na tacy” a rozwija swoje procesy poznawcze.

Pamiętajmy, by wybierać dla dziecka zabawki, które rzeczywiście go zainteresują, nie kierujmy się modą czy designem a raczej bezpieczeństwem użytkowania i korzyściami, jakie mogą wynikać z zabawy. Polecamy zajrzeć na Raczkujemy.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *