Przedszkole drugim domem dziecka

Przedszkola w Warszawie

Każdy rodzic prędzej czy później musi podjąć decyzję odnośnie tego, do jakiego przedszkola zapisać swoje dziecko, co wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe.

Jak wiadomo kiedyś przedszkole było miejscem mającym na celu zapewnić maluchowi odpowiednie warunki do rozwoju umysłowego oraz fizycznego, ewentualnie pomagało wyrównać możliwe braki i opóźnienia w tym zakresie, a także w kontroli emocji i wprowadzaniu w społeczeństwo. Dodatkowo zapewniało dziecku opiekę wychowawczą, pomagając jednocześnie odciążyć pracujących rodziców, a także przygotować je do nauki w szkole. W dzisiejszych czasach jest podobnie, jednak nie do końca…

Z roku na rok powstaje coraz to więcej instytucji prywatnych, z których część posiada różne specjalizacje, niektóre łączone są ze żłobkami, na topie są placówki językowe i to nie tylko o profilu angielskim ale również wielojęzykowym. Wybór jest naprawdę duży, a co się z tym wiąże rodzicom ciężej podjąć decyzję. Każdy powinien w tym miejscu zadać sobie pytanie:

Co będzie najlepsze dla mojego dziecka?

Które wybrać przedszkole? Pruszków jako jedno z miast aglomeracji warszawskiej kusi naprawdę ciekawymi placówkami, jednak w tym przypadku decyzję jest łatwiej podjąć w porównaniu do większych miast, gdzie jednym z obiektów znajdującym się praktycznie na większości osiedli jest właśnie przedszkole. Białołęka jako jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy jest tego dobrym przykładem.

A więc co warto wziąć pod uwagę w takiej sytuacji?

Z całą pewnością prócz wyżej wymienionych elementów ważny jest program przedszkola, umożliwiający dziecku rozwijanie pasji od najmłodszych lat i pomagający kształtować jego charakter. Przedszkole jest drugim domem naszego dziecka.

One comment

  1. Wybrać dobre przedszkole nie jest łatwo. W tekście wspominają o Białołęce, a to właśnie tam mieszkam i muszę przyznać, że mieliśmy sporo szczęścia trafić na świetne przedszkole, nasz maluch wręcz pali się by pójść do przedszkola każdego poranka, super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *