Jak wygląda praca trenera personalnego?

Trener Personalny

Można śmiało powiedzieć, że dobry trener personalny to chodząca „encyklopedia wiedzy” biorąc pod uwagę wszelkie aspekty wykonywanego treningu i walki o nową, zgrabną sylwetkę. Głównym zadaniem trenera jest ułożenie indywidualnego planu treningowego osobom, które się do niego zgłosiły. Tutaj należy wziąć pod uwagę fakt, iż plan ten dotyczyć na ćwiczeń, które wpływać będą na osiągnięcie danego celu – cel ten wyznaczany jest przez klienta, może to być redukcja tkanki tłuszczowej bądź wzmocnienie i rozrost mięśni. Co więcej, praca trenera personalnego to też dawanie wskazówek, nauka techniczna wykonywanych ćwiczeń, kontrola treningu i motywacja – bez tej odpowiedniej nikt nie osiągnie sukcesu.

Trener personalny, który ukończył fachowy kurs trenera personalnego jest osobą odpowiedzialną na osiągane efekty aktywności sportowej. To właśnie on musi dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, musi posiadać wiedzę teoretyczną i praktyczną. To często także ekspert żywienia – swoim klientom układa diety i planuje regularność spożywanych posiłków.

Nie da się ukryć, że praca tego rodzaju musi być pasją. Nie każdy chce spędzać na siłowni czy sali treningowej całe dnie, od świtu do zmierzchu. Co więcej, musi on przecież „świecić przykładem” więc ważny jest nie tylko trening klientów, ale i jego własny. Oprócz tego trener personalny powinien cały czas się dokształcać – kolejne poradniki, kursy i szkolenia pozwolą mu zdobywać aktualną wiedzę z dziedziny fitness i dietetyki. Dzięki temu będzie on w stanie jeszcze lepiej wpływać na efekty swoich klientów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *