Jak ubrać się na trening?

Strój sportowy

Strój, w którym uprawiamy aktywność sportową musi być przede wszystkim wygodny i nie krępować naszych ruchów. To on jest niejednokrotnie elementem, który wpływa na efekt naszych ćwiczeń. Należy go dobierać odpowiednio patrząc na rodzaj sportowej dyscypliny.

Polacy najczęściej wybierają zajęcia fitness, trening na siłowni, jazdę na rowerze oraz jogging. Bez względu na to, jaki rodzaj sportu wybierzemy ubiór ma duże znaczenie. Niekrępujący ciała materiał i przewiewność to chyba podstawa. Liczy się również obuwie – biegając czy wykonując ćwiczenia fitness tak istotne jest, by nasze stopy otrzymały maksimum komfortu.

Jeśli nie wiesz, jaki strój będzie dla Ciebie najlepszy to chyba najlepszą metodą jest podpytanie trenera personalnego. Ten, który ukończył fachowy kurs trenera personalnego pracuje zazwyczaj na siłowni, znajdziesz go bez problemu. Profesjonalista wytłumaczy ci, dlaczego tak ważny jest materiał, z którego wytworzone są koszulki czy spodenki do uprawiania sportu i jak dobrać odpowiednie obuwie.

Pamiętajmy, że buty mają znaczenie podczas uprawiania sportów na różnym podłożu, biorąc pod uwagę rodzaj stopy i jej ewentualne dysfunkcje. Same buty nie mogą uciskać, nie mogą być za duże, muszą wykazywać się najlepszą amortyzacją, ale i stabilnością. W innym przypadku nie tylko szybciej zaczną boleć nas nogi i spadnie nasza efektywność, ale narażeni będziemy na możliwość licznych urazów. Okazuje się, że niewłaściwe buty stanowią zagrożenie nie tylko dla stóp czy kończyn dolnych, ale też dla kręgosłupa. Jeśli więc sport traktujemy poważnie i ma on być uprawiany efektywne i bezpiecznie to warto zwrócić uwagę na właściwy dobór stroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *