Aktywność fizyczna Polaków

Siłownia czynna całodobowo

W całej Europie regularnie ćwiczy 40% mieszkańców. W naszym kraju do codziennej aktywności fizycznej przyznaje się tylko co czwarty Polak. Smuci ten fakt bowiem uprawianie sportu niesie za sobą mnóstwo zalet. Jest i tak lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu a trenerzy personalni zwracają uwagę, iż każdego roku wyniki te są coraz lepsze. Okazuje się, że Polacy coraz częściej zwracają uwagę na zdrowy styl życia – nie tylko zmieniają dietę, ale właśnie zaczynają uprawiać sport. Aktywność fizyczna dla wielu staje się wręcz zdrowym stylem życia, codziennością a treningi traktują jako przyjemną formę spędzania wolnego czasu.

Oczywistym jest, że sport najchętniej uprawiamy w sezonie wiosenno letnim z jasnych przyczyn – to wtedy warunki atmosferyczne pozwalają nam na wybór dyscypliny, która najbardziej nam pasuje. Zimą pozostaje najczęściej siłownia czy sala gimnastyczna, latem zaś możemy biegać po parkowych alejkach, uprawiać fitness czy jogę na trawie, jeździć po ścieżkach rowerowych czy pływać w otwartych zbiornikach wodnych.

Sport w Polsce najczęściej uprawiają mężczyźni w przedziale wiekowym od 20 do 35 lat. Nie jest rzecz jasna powiedziane, że kobiety nie uprawiają aktywności fizycznej wcale. Zaskoczeniem może być też grupa seniorów – okazuje się, że coraz więcej osób po 50 roku życia zaczyna uprawiać sport. Jakże popularne są u nas spacery, gimnastyka, pływanie czy nordic walking. Co więcej, badania wykazują, że codzienna aktywność fizyczna może przedłużyć życie nawet o 5 lat i chyba tą prawdę wzięto sobie do serca.

Czynne 24h – spis siłowni czynnych całodobowo w Warszawie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *