Sport to moje życie

ruch

Na sportowo…
Jak uprawiać sport uczymy się całe życie. Nasz organizm jest dynamiczny, potrzebuje zmian, nie znosi nudy. Kiedy się nudzimy wtedy spada nasza kreatywność, czujemy się gorzej nie dość, że fizycznie to jeszcze psychicznie. Najgorsza jest sytuacja kiedy nie mamy żadnego ruchu, powoduje to nasilenie się zmęczenia oraz wiele różnych chorób od chorób krążenia po choroby serca. Takiego rodzaju stan rzeczy powinien nas zmotywować i to zdecydowanie do podjęcia drastycznych kroków. Najlepiej od razu zapisać się na jakiś kurs lub po prostu wyjść z domu i zacząć uprawiać jakiś sport. Praktycznie każdy ma coś co lubi robić, chodzi mi oczywiście o aktywność fizyczną, niektórzy ludzie lubią grać w piłkę inni wolą hokeja. Nie jest ważne co będziemy robić ważne aby w czasie tych czynności dobrze się bawili.

Cały czas siedzą
Nie lubię ludzi którzy cały dzień siedzą za komputerem. Są to przysłowiowe „nerdy” , a sport jest dla nich okazjonalną przygodą. Oczywiście żyjemy w wolnym kraju i takie zachowanie nie jest dziwne, lecz osoby takie w przyszłości nie unikną chorób. Wraz z chorobami przyjdzie narzekanie, i właśnie tego narzekania najbardziej nie lubię. Sam jakiś czas temu byłem taką osobą lecz porzuciłem pilot oraz kanapę telewizora i wziąłem się za siebie. Na początku nie było łatwo ale już po kilku miesiącach tak przyzwyczaiłem się do sportu, że nie mogłem już bez niego żyć. Po pewnym czasie tak się „wkręciłem”, że postanowiłem wyrobić kurs instruktora fitness. Aż do dzisiaj ta przygoda trwa i obecnie zarabiam na życie, robię to co uwielbiam.

Trzeba się ruszać
Nakłaniam każdego do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to nie dosyć że przyjemne to jeszcze pożyteczne. Wiem, że często ciężko jest znaleźć czas ale przy dobrej organizacji wszystko można zrobić, trzeba umieć dobrać priorytety. Nasze ciało po pewnym czasie będzie wdzięczne. Prawdą jest bardzo stare powiedzenie, że „sport to zdrowie”, jestem tego typowym przykładem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *