Co potrzebujesz, żeby profesjonalnie umyć okna

profesjonalne mycie okien warszawa

Istnieje wiele skutecznych sposobów na to, by dokładnie i bez smug myć okna. Zdziwi się jednak ten, kto uznaje, że do umycia szklanych powierzchni i framug niezbędny jest tylko papierowy ręcznik i uniwersalny płyn do szyb. Aby rzeczywiście móc cieszyć się czystymi oknami potrzebnych jest o wiele więcej przedmiotów.

Firmy, które zajmują się fachowym myciem okien – można je łatwo wyszukać w sieci, wpisując przykładową frazę typu „profesjonalne mycie okien warszawa”, potwierdzają, że przydaje się myjka do mycia szyb na specjalnym wysięgniku, do tego szczotka z delikatnym włosiem, która nie porysuje szyb czy ściągaczka.

Do mycia okien domowymi sposobami przyda się wilgotna, ale miękka ściereczka, miska z wodą, miękka gąbka, sucha szmatka z mikrofibry, papier toaletowy oraz szare gazety. Same gazety mogą być dla większości dużym zaskoczeniem, ale fakt jest taki, że szary papier zwinięty w kulkę doskonale usunie smugi, które pozostały na tafli szkła po wymyciu. Nie da się ich raczej uniknąć na tak dużej powierzchni, ale z łatwością można usunąć.

Oprócz niezbędnych środków – pamiętajmy, że nie tylko płyn do szyb będzie nam potrzebny, ale również odtłuszczacz, warto mieć również zapał do pracy i wykazywać odpowiednią sprawność fizyczną. Trzeba wiedzieć, że mycie okien wymaga też cierpliwości. Zajmuje minimum kilka godzin, jest to praca naprawdę ciężka. Weźmy pod uwagę, że każde okno należy umyć z dwóch stron – najpierw na mokro gąbką, później płynem i papierem, następnie na sucho bawełnianą ściereczką, a na końcu gazetą w celu usunięcia smug.

Sami przyznacie, że jest to zadanie niełatwe. Całe szczęście wykonujemy je średnio 2-3 razy w roku. Coraz częściej też w ogóle rezygnujemy z realizacji takiego zadania i powierzamy tę pracę profesjonalistom. Oszczędzamy dzięki temu czas i energię i możemy cieszyć się idealnie czystymi oknami. Wydatek, jaki wiąże się z zatrudnieniem fachowej firmy sprzątającej, jest w tym przypadku w pełni opłacalny. Pomyślmy o tym przy okazji kolejnych generalnych porządków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *