Zalety mieszkania w bloku

deratyzacja warszawa

Prawdopodobnie, gdybyśmy wypytali dużą liczbę osób o to czy woleliby dom czy mieszkanie, większość wskazałaby na dom jako symbol większego komfortu, dobrobytu oraz niezależności. Z pewnością można też natrafić na wiele odmiennych opinii, ponieważ mieszkanie też oferuje wiele zalet, niejednokrotnie nawet wygrywając porównania z własnym domem.

Poznajcie największe zalety mieszkania w bloku!

Po pierwsze, mieszkając w bloku wiele istotnych spraw po prostu nie jest naszym problemem. Nie my bezpośrednio odpowiadamy za remonty, utrzymanie czystości w obiekcie, jest też znacznie bezpieczniej, ponieważ nie jesteśmy zdani sami na siebie, a jeśli do tego mamy w miarę rozsądnych i bezkonfliktowych sąsiadów, ludzie służą sobie nawzajem wsparciem. Człowiek czuje, że w budynku nie jest sam, poza tym, do mieszkania nie jest wcale tak łatwo się dostać, przynajmniej jeśli mówimy o nieco nowszych budynkach z domofonami, czy np. całodobową ochroną. W przypadku domu jednorodzinnego oczywiście nie ma tych korzyści, człowiek musi zainwestować w środki bezpieczeństwa, wszystko należy też do niego: konserwacja, pielęgnowanie ogródka, wszelkie naprawy czy remonty. Warszawa, jak to na stolicę przystało, posiada wiele naprawdę nowoczesnych i miłych dla oka osiedli mieszkaniowych, dla których określenie ,,blokowiska” byłoby po prostu krzywdzące, dochodzi tu też więc aspekt estetyczny, bo można mieszkać w mieszkaniu i czuć się niczym w apartamencie, to niezaprzeczalny fakt.

Czy mieszkanie w bloku faktycznie oznacza mniej zmartwień?

Gdy mieszkasz w bloku, po prostu płacisz czynsz i po prostu wiele rzeczy Cię nie interesuje – i to jest ogromny plus. W zasadzie, można by nawet rzec, że jeśli tylko dobrze trafisz to mieszkanie w bloku może być bardzo komfortowe.

Gorzej oczywiście, jeśli trafią się nieciekawi sąsiedzi albo niekompetentna administracja obiektu, ale to już jest zupełnie inna bajka. Bywają takie sytuację, że mamy niechlujnego sąsiada, który w ogóle nie sprząta w swoim mieszkaniu i przez niego zalegają się karaluchy i gryzozonie. Konieczna jest wtedy deratyzacja. Warszawa to jedno z miast, w których takie sytuację zdarzają się stosunkowo często.

One comment

  1. Remont to dopiero urwanie głowy. Jedno z bardziej stresujących wydarzeń, jakie miałem w życiu, zwłaszcza jeśli mieszka się w Warszawie to niektórzy potrafią tak zedrzeć, że aż boli. Gdyby nie to, że mogłem skorzystać z usług zaufanego fachowca, chyba bym się nie zdecydował na tak duże remonty. Warszawa już taka jest, cóż 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *