Słodycze dla dzieci

słodycze dla dzieci

Wielu rodziców staje przed dylematem, czy poczęstować dziecko kawałkiem czekolady? A może wręczyć mu owocowego cukierka? Jak wiemy, nie ma możliwości uchronienia naszej latorośli przed łakociami, tym bardziej, że wszechobecne reklamy i sklepowe półki wręcz są nimi zapełnione. Jest jednak sposób na to, by słodycze dla dzieci dobierać z głową i być spokojnym o ich zdrowie.

Udowodniono na przykład, że codzienne jedzenie około dwóch kostek czekolady może wpływać korzystnie na stan naszego zdrowia. Co więcej, najlepsza czekolada zawiera w sobie mnóstwo wartości odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że dziecku należy wręczać tylko czekoladę najlepszej jakości. Co ciekawe, warto zwrócić też uwagę na fakt, by była to gorzka czekolada, która zawiera najwięcej miazgi kakaowej i jak najmniej niekorzystnego cukru.

Wybierajmy więc dobre czekoladowe praliny aniżeli słodkie cukierki czy bezwartościowe lizaki. Patrzmy zawsze na skład danej łakoci – do sklepowego koszyka wkładajmy te, które w swoim składzie zawierają jak najmniej konserwantów i składników toksycznych. Firma produkująca czekolady wyrabia swoje produkty od dawna tylko metodą ręczną i tylko z naturalnych składników – taka gorzka czekolada jest więc zdrowa a naszemu dziecku dostarczy tylko przyjemności. Przecież warto dbać o nasze latorośli już od pierwszych dni, nie narażajmy je więc na problemy zdrowotne, takie jak otyłość czy próchnica.

 

Niedzielne śniadanie – nasze ulubione

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *