Jak Polacy płacą za zakupy?

Terminal POS

Okazuje się, że Polacy coraz częściej płacą za zakupy kartami chociaż trzeba zauważyć, że nadal aż 60% transakcji realizowanych jest w formie gotówki.

Każdego roku liczba transakcji bezgotówkowych wzrasta o jakieś 20%. Wylicza się, iż w portfelach Polaków mieści się już blisko 30 milionów kart płatniczych. Cieszy również fakt, iż wraz z postępem technologicznych, za zakupy coraz chętniej płacimy zbliżeniowo. Warto przy tym podkreślić, że na terenie całej Polski funkcjonuje już ponad 400 000 terminali a to właśnie terminale pos gwarantują szybki przebieg transakcji bez konieczności płacenia gotówką.

Wreszcie zaczynamy doceniać płatności kartą. Banki równie skutecznie nas do tego zresztą zachęcają. Coraz więcej z nich oferuje na przykład karty płatnicze, dzięki którym możemy nawet poczynić oszczędności. Realizując transakcje bezgotówkowe przy pomocy określonej karty odkładany jest na przykład jakiś procent wartości naszych zakupów. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas i wygodę oraz tych, którzy uwielbiają zakupy, ale pragną też oszczędzać.

Cieszy także fakt, iż polski rynek jest naprawdę otwarty na nowinki i chętnie z takowych korzystamy – nowością nie jest już dla nas płacenie za zakupy nie tylko kartą, ale również telefonem, bransoletką czy zegarkiem. Okazuje się, że to właśnie Polska patrząc na całą Europę jest pionierem jeśli spojrzymy na korzystanie z bankowości elektronicznej czy systemu zbliżeniowego płatności za zakupy w transakcjach bezgotówkowych. Inni mieszkańcy starego kontynentu nie są do nich tak mocno przekonani i pozostają za nami stanowczo daleko w tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *