Języki obce – jakich warto się uczyć?

Nauka norweskiego

Tak naprawdę wiele zależy od tego, jak chcesz żyć, gdzie pracować i jaki styl życia prowadzić. Angielski jest dzisiaj podstawą, sporo z nas uczy się też niemieckiego, francuskiego a ogromną popularnością w ostatnich latach ciesz się też język hiszpański i włoski. Jeśli nie masz jeszcze sprecyzowanych planów, ale jednak chciałbyś już teraz zwiększać swoje kompetencje zawodowe to podpowiadamy – jeśli języki obce to tylko skandynawskie. Skąd ten pomysł? Przede wszystkim języki skandynawskie nie są u nas jeszcze popularne chociaż każdego roku odnotowuje się w tym aspekcie tendencję wzrostową. To jeszcze nisza, którą warto wykorzystać.

Nie chodzi nam wcale o to, by wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „kurs norweskiego Gdańsk”, nauczyć się podstaw i zmienić na zawsze życie na to „norweskie”, ale o to, by być przygotowanym na przyjęcie nowych szans na rynku pracy w Polsce. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że osoby, które postanawiają jednak wyjechać do Norwegii za pracą mają na co liczyć, tam zarobki są co najmniej kilkakrotnie wyższe od tych w Polsce.

Warto jeszcze zaznaczyć, że coraz więcej firm z kapitałem norweskim inwestuje właśnie na terenach naszego kraju. Już niedługo może okazać się, że znajomość tego języka będzie niemalże „na wagę złota” a osoby umiejące się nim posługiwać będą mogły liczyć na dobrą pracę i dobrą płacę. Właśnie dlatego o językach skandynawskich coraz więcej osób mówi, że są to języki naszej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *