Galerie handlowe podczas koronawirusa

koła gumowe

29 kwietnia ogłoszono zniesienie jednej z największych restrykcji, jakie zostały wprowadzone na początku marca, czyli po wykryciu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce. Od tego momentu, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, zamknięte pozostawały między innymi galerie handlowe. Otwarte mogły w nich pozostawać jedynie sklepy z asortymentem spożywczym, kosmetycznym i niektóre sklepy. W żadnym przypadku galerie nie mogły funkcjonować na dawnych zasadach, czyli beż żadnych ograniczeń, przede wszystkim co do ilości osób przebywających wewnątrz tego rodzaju obiektu.

 

Funkcjonowanie galerii handlowych

Galerie handlowe na terenie całej Polski zostaną ponownie otwarte już 4 maja. Nie oznacza to oczywiście, że klienci będą mogli beztrosko robić zakupy. W każdym punkcie handlowym, czyli poszczególnym butiku (z wyłączeniem korytarzy) będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Sklepy nadal mają obowiązek zapewniania rękawiczek i płynu do dezynfekcji oraz mogą wpuszczać tylko osoby z maseczkami ochronnymi na twarzy.

 

Jak zrobimy zakupy w galerii handlowej?

Już dzisiaj trwają wielkie przygotowania do otwarcia galerii handlowych. Układany jest towar na półkach, a wózki magazynowe zostają zapełnione wszelkimi produktami. Te, które posiadają koła metalowo gumowe, pozwalają wykonywać pracę szybko i w pełnym komforcie. Pracownicy, chociaż nadal w ograniczonej liczbie, pracują z zastosowaniem sprzętów, takich jak wózki dwukołowe, które wyręczają ich w pracy fizycznej. Te sprawiają zresztą, że nie potrzebny jest personel w tak dużej liczbie, co sprzyja zachowaniu zasad społecznej izolacji.

Więcej na temat kół metalowo gumowych znajdziesz na stronie: https://sklep.kolka-wiko.eu/

 

Kiedy nastąpi powrót do normalności?

Nikt nie potrafi przewidzieć, jak długo potrwa jeszcze pandemia koronawirusa ani kiedy uda się ją zwalczyć. Ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu prawdopodobnie będą trwać aż do czasu wynalezienia leku oraz szczepionki, która chronić będzie przed zarażeniem.

Pamiętajmy również, że w galeriach handlowych do odwołania zamknięte pozostają strefy gastronomiczne i rozrywkowe, takie jak kina. Na otwarcie poczekać muszą również siłownie, które dotychczas funkcjonowały w takich obiektach oraz wszelkie sale zabaw dla najmłodszych.

Widać jednak wyraźnie, że małymi krokami ograniczenia zostają zniesione. Miejmy nadzieje, że może za kilka miesięcy wróci dawna rzeczywistość, ale przyzwyczaić musimy się do nowych zasad funkcjonowania z zachowaniem należytej ostrożności przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *