Jak starocie zyskują drugie życie?

Na pewno każdy z nas ma ulubione przedmioty czy meble, które lata świetności mają już za sobą. Starocie chociaż nierzadko odstraszają to towarzyszą nam z sentymentu przez lata. A może warto zastanowić się nad ich renowacją?

Aby odnowić stary mebel wystarczy trochę umiejętności, cierpliwość i z całą pewnością ogrom czasu. Praca tego rodzaju jest wielce czasochłonna, każdy element musi być przecież pieczołowicie odrestaurowany. Pracę zacznijmy od teorii – warto poznać materiał, z jakiego wykonany jest dany przedmiot. Zastanówmy się też, jakie zmiany chcemy na nim poczynić – nie raz okazuje się, że starocie są w tak złym stanie, że sami, bez doświadczenia sobie z nimi zwyczajnie nie poradzimy. Właśnie wtedy przychodzą z pomocą profesjonaliści, którzy renowacją mebli zajmują się na co dzień. Nawet jeśli nadal uważamy, że świetnie poradzimy sobie z odnową danego przedmiotu sami, warto przejść się na Warszawskie Targi Antyków i zasięgnąć porady fachowców. Tam nie tylko poznamy tajniki i metodologię koniecznych działań, ale również nabędziemy niezbędne do odnawiania sprzęty.

Pamiętajmy, by zakupić preparaty, które zabezpieczą mebel przed niszczeniem – właśnie to sprawi, że kolejna renowacja będzie niezbędna dopiero za kilka, kilkanaście lat. Jeśli sprawnie poradzimy sobie ze swoistym SPA ukochanego mebla, możemy go również ozdobić, zgodnie z naszą wizją – w tym celu trzeba poznać szczegóły dotyczące techniki Decoupage. Gwarantujemy, że w ten sposób udekorowane starocie zyskają drugie, piękniejsze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *