Starocie czy meble nowoczesne – co wybrać?

starocie

Niełatwe zadanie stoi przed wszystkimi właścicielami mieszkań, którzy dopiero co nabyli własne „cztery kąty”. Urządzanie lokum to nie tylko duża przyjemność, ale i odpowiedzialność bowiem meble stanowić mają nie tylko funkcję użyteczną, ale również reprezentacyjną, mają też sprawiać, by w mieszkaniu żyło nam się wygodnie i komfortowo.

Wybierając meble należy przede wszystkim brać pod uwagę gusta własne, ale zerkać również na zmieniające się trendy. Jeśli podobają nam się meble ze szkła kupmy je, ale bądźmy nastawieni na to, iż za kilka sezonów nie będą one już modne a my staniemy znowu w podobnej sytuacji, kiedy będziemy rozglądać się za nowym regałem. Warto przy tym nadmienić, że meble nie są małym wydatkiem więc dobrze byłoby kupować je z rozwagą.

Największą popularnością od wielu już lat cieszą się na rynku polskim tak zwane starocie – to często antyczne meble, które można nabyć na przykład na Warszawskich Targach Antyków. Starocie to meble, które poddane renowacji odzyskują swój blask i cieszą się drugim życiem. Meble tego rodzaju są oryginalne i ponadczasowe co oznacza, że będą zawsze modne a zachwyt nad nimi nie przeminie. Co więcej, meble tego rodzaju są niezwykle trwałe – wykonane z drewna mogą pełnić swoją funkcję przez kilkaset lat, w niezmienionej formie.

Wybierając meble do naszego mieszkania zastanówmy się więc czy stawiamy na chwilowe trendy i stać na na to, by wymieniać meble co kilka sezonów czy jednak wolimy cieszyć się klasyką, która będzie zawsze na czasie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *