Przedszkole prywatne – obowiązujące standardy

zajęcia dydaktyczne w przedszkolu

Nie da się ukryć, że przedszkola prywatne są mniej dostępne dla rodziców a wszystko przez opłaty, jakie wiążą się z uczęszczaniem do nich dziecka. Te są zazwyczaj nawet kilkukrotnie wyższe aniżeli te, jakich żądają placówki publiczne.

Koszt przedszkola prywatnego jest jednak adekwatny do warunków, jakie oferują tego typu jednostki. To przede wszystkim niej liczne grupy przedszkolaków, lepiej wyposażone sale, wysoce wykwalifikowana kadra i indywidualne podejście do każdego dziecka. To właśnie ten ostatni czynnik jest wielce pożądany – rozwój dziecka odbywa się najlepiej właśnie wtedy, gdy program edukacyjny w pełni odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom.

Niejedno przedszkole prywatne w Warszawie oferuje też szereg zajęć dodatkowych, na jakie uczęszczać mogą maluchy – rytmika, nauka języka angielskiego to standard. Oprócz tego organizowane są zajęcia plastyczne, taneczne, aktorskie, kółka matematyczne czy garncarstwo. Wszystko po to, by jak najlepiej wpływać na rozwój przedszkolaków i móc rozwijać ich rzeczywiste pasje poprzez zajęcia dydaktyczne w przedszkolu.

Celem placówek niepublicznych jest sprawne przygotowanie dzieci do nauki w szkole. Cały proces przebiega tam w oparciu nie tylko o obowiązkowy program dydaktyczny, ale również autorskie programy nauczania. Właśnie dzięki temu rodzice mogą być pewni, że uczęszczanie ich pociechy do wybranej placówki przebiega przy realizacji najlepszych standardów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *