Język norweski – jak dobrze się go nauczyć?

Uwierz mi, że nauka języków obcych może być łatwa i przyjemna. Do tego potrzebna jest tylko odpowiednia motywacja i najlepszy nauczyciel.

Nie bez powodu mówi się, że najłatwiej uczyć się danego języka obcego w kraju, w którym powszechnie się go używa. To właśnie tam przyswoić można największą liczbę słówek czy oswoić się z obowiązującym akcentem. Ten sposób jest najbardziej odpowiedni, by uczyć się mało powszechnych języków – polecam, by tak przebiegała na przykład nauka języka norweskiego.

Wyjazd do kraju, w którym chcemy nauczyć się obowiązującego w nim języka to również doskonały sposób, ponieważ tylko tam znajdziemy najlepsze podręczniki i słowniki. Tam również uczęszczać można dodatkowo na różnorakie kursy, na których przyswoimy zasady gramatyki i poznamy różne dialekty. Przykładem może być kurs języka norweskiego, prowadzony w Oslo przez norkurs. Tam nauczycielami są Polacy urodzeni w Norwegii, którzy bezbłędnie władają oboma językami.

Pamiętaj, że każdego języka można się nauczyć – wystarczy tylko chcieć. Jednej osobie zajmie to chwilę, drugiej nieco dłużej jednak jest to możliwe. Dam ci kilka dobrych rad:

  • nie ucz się na własną rękę, jeśli chcesz dobrze poznać język norweski,
  • nie korzystaj z tanich książek czy słowników, bo może okazać się, że są one niekompletne i posiadają sporo błędów,
  • poświęcaj maksymalnie dużo czasu na naukę – powtarzaj słówka przy każdej nadarzającej się okazji,
  • nie broń się przed korzystaniem z przyswojonej wiedzy – tylko praktyka czyni mistrza!
  • wiedz, że nauka języka norweskiego czy jakiegokolwiek innego języka obcego to inwestycja w osobistą przyszłość,
  • korzystaj z doświadczenia tylko z wykwalifikowanych specjalistów – musisz wiedzieć, że raz przyswojony, błędny zwrot będzie bardzo trudno wygonić z Twojego umysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *