Jak wybrać najlepszego pediatrę?

jak wybrac lekarza pediatre

Zanim wybierzesz pediatrę, upewnij się, że jest on dobrze wykwalifikowanym specjalistą i ma duże doświadczenie. Możesz poprosić o referencje od innych rodziców lub skorzystać z internetu, aby sprawdzić opinie na temat danego lekarza – tu jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek. Ponadto warto porozmawiać z pediatrą przed wyborem i upewnić się, że jest on osobą, której można zaufać.

Odpowiednie podejście

Mam wrażenie, że część pediatrów traktuje rodziców jak przewrażliwionych wariatów, którzy z byle katarkiem lecą na SOR. Oczywiście, że zdarzają się przypadki, że rodzice przesadzają, jednak to, że rodzic martwi się o swoje dziecko jest naturalną rzeczą, a rolą lekarza jest udzielenie rzetelnej pomocy.

Lokalizacja

Głównym czynnikiem jaki należy wziąć pod uwagę jest to, żeby dziecięcy lekarz pierwszego kontaktu był blisko miejsca naszego zamieszkania. W razie naglej choroby czy pogorszenia stanu dziecka, warto mieć lekarza „pod ręką”. Może zdarzyć się tak, że dobrego lekarza w okolicy po prostu nie ma, dlatego czasem konieczna będzie wycieczka do większej czy innej miejscowości.

 

Jak wybrać lekarza dziecięcego?

Jak wybrać lekarza dziecięcego?

 

Wszystkim dzieciakom życzymy zdrowia i żeby u lekarzy pojawiały się tylko na profilaktyczne kontrole! 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *