Jak uzyskać certyfikat księgowego?

certyfikat księgowego

Aby móc prowadzić biuro rachunkowe konieczny jest certyfikat księgowego. Taki mogą uzyskać tylko osoby, które spełniają odpowiednie wymogi.

Przede wszystkim należy uprzednio odbyć co najmniej trzyletnią praktykę w biurze rachunkowym oraz posiadać ukończone wykształcenie wyższe na kierunku rachunkowość. O certyfikat ubiegać się mogą także osoby, które wykazują wykształcenie średnie jednak zdadzą pozytywnie egzamin zaświadczający o ich kwalifikacjach niezbędnych do uzyskania certyfikatu księgowego.

Warto zaznaczyć, że decydując się na skorzystanie z usług biura rachunkowego należy zawsze sprawdzić czy jego pracownicy czy też prowadzący posiada rzeczony certyfikat. Tylko tak można sprawdzić rzetelność wykonywanych obowiązków, od których jak wiadomo nierzadko zależy los i sprawne funkcjonowanie firmy. Na szczęście certyfikat księgowego posiada coraz więcej specjalistów w tej branży, wyróżnić tu można między innymi rachunkowość w Olsztynie prowadzoną przez uprawnionych pracowników biura Stencel.

Należy jeszcze nadmienić, że uzyskanie certyfikatu podnosi prestiż i kompetencje księgowych – pozytywna ocena z egzaminu uprawniającego jest gwarantem posiadania przez zdających najlepszej wiedzy – trzeba dodać, że test trwa blisko cztery godziny i obejmuje trzy główne bloki tematyczne: prawo podatkowe, rachunkowość oraz ubezpieczenia wraz z prawem gospodarczym. Jak więc widać wcale nie jest łatwo go zdać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *