Jak powstaje teledysk z wesela?

Wideofilmowanie wesel

Teledysk inspirowany jest filmem. Różnica polega jednak na tym, że przedstawiana sztuka ma komponować się z utworem muzycznym, ma być połączeniem obu tych dzieł.

Pierwsze teledyski zaczęły być popularne w latach 80-tych. Za pierwsze dzieło tego rodzaju uznaje się teledysk do piosenki „Bohemian Rhapsody” grupy Queen. Już wtedy zmontowano nie tylko żywiołowy ruch w kadrze, ale również dodano kilka efektów specjalnych. Prekursorem teledysków była także grupa The Beatles a co ciekawe, w tym samym czasie również w Polsce zaczęto montować kilkuminutowe filmy do utworów muzycznych. Za rewolucyjny uznaje się natomiast teledysk do piosenki „Thiller” Michaela Jacksona. To prawdziwa etiuda filmowa, trwająca bagatela – aż 14 minut. To pierwszy teledysk z fabułą, iście nawiązującą do słów utworu.

Dzisiaj teledyski ślubne produkuje się z różnoraki sposób. Po pierwsze można je kręcić w plenerze, podczas ślubu i wesela. Można także z powodzeniem wynająć specjalistę, który rozumie filmowanie wesel. Warszawa to miejsce, gdzie można stworzyć odpowiednią scenografię.

 

Teledyski to dzisiaj wielkie produkcje, przy których pracuje sztab ludzi. Całość dzieli się na kilka etapów, całkiem podobnie jak w filmach czy serialach. Samo kręcenie teledysku trwa średnio kilka dni, kolejne to etap post produkcji, czyli łączenia efektów specjalnych, gry świateł czy nakładania ścieżki muzycznej.

Teledyski nie są już dla nas zaskoczeniem. To wręcz standard, który pojawią się również jako element pamiątki ze ślubu czy wesela. Wideofilmowanie wesel – warszawa kreuje trendy. Wraz z rozpowszechnieniem internetu, krótkie filmiki stały się wręcz codziennością i wydaje się, że w tej dziedzinie już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *