Ile kosztuje remont łazienki?

łazienka

Remont łazienki to zazwyczaj duże przedsięwzięcie i to nie tylko biorąc pod uwagę organizację życia codziennego, ale również w kwestiach wydatków. Wylicza się, iż to właśnie sprzęty łazienkowe są jednymi z najdroższych, jakie są niezbędne w naszym domu. Poznajcie fakty dotyczące kosztów, z jakimi będziecie musieli się pogodzić decydując się na generalny remont łazienki. 

Należ zacząć od porządków w „starej” łazience. Trzeba przecież skuć glazurę i podłogę, wyrzucić starą wannę czy wymontować brodzik z prysznicem. Ekipie remontowej będziemy musieli zapłacić minimum kilkaset złotych za tego rodzaju pracę. Zawsze też możemy wziąć młotek w ręce i samodzielnie wykonać te zadania – za kontener na gruz zapłacimy około 500 złotych; jest on konieczny bowiem tego rodzaju materiałów nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika na osiedlu, ewentualnie należy je wynieść w miejsce do tego przeznaczone (o ile takowe zostało wydzielone).

Po uprzątnięciu łazienki czekają nas zakupy. Ich cena może być naprawdę różna, w zależności od wyboru materiałów o rozmaitych wzorach i jakości. Tym samym za metr kwadratowy glazury zapłacimy od 20 do nawet 10 000 złotych, wanna będzie nas kosztować od 200 do aż 50 000 złotych a za doskonałej klasy kabinę prysznicową możemy zapłacić nawet 60 000 złotych. To oczywiście nie co wygórowane kwoty. Będąc oszczędnym a jednocześnie stawiając na dobre materiały i sprzęty jesteśmy w stanie wydać na całkowity koszt remontu jakieś 10 000 złotych – tak przynajmniej twierdzą fachowcy, którzy wykonują tego rodzaju remonty w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *