Dlaczego gwiazdy decydują się na udział w reklamie?

Dla każdej firmy udział gwiazdy w reklamie własnego produktu to nie lada zaszczyt. Przekłada się to także na skuteczność tego przekaźnika a tym samym większą sprzedaż promowanego produktu czy usługi. Reklama z udziałem rodzimej gwiazdy to prestiż i pewność, że spełni ona swoje cele.

Dzisiaj popularne aktorki, piosenkarki czy sportowcy chętnie zgadzają się na udział w spotach reklamowych. Przyjeżdżają do obiektu i oddają się w ręce specjalistów, by po odpowiedniej metamorfozie zachwalać zgodnie ze scenariuszem produkt, do którego prytanie wcale nie muszą być przekonani. Dlaczego? To proste bowiem robią to przede wszystkim dla pieniędzy – gwiazdy inkasują ogromne kwoty za wzięcie udziału w reklamie. To doskonała okazja, by podreperować domowy budżet czy zabezpieczyć się finansowo na wypadek braku kolejnych propozycji zawodowych.

Według opinii publicznej udział celebryty w reklamie wcale nie musi pogorszyć jego wizerunku a wręcz przeciwnie. Jeśli spot jest energetyczny, o zabarwieniu pozytywnym i dotyczy lubianego produktu wtedy automatycznie gwiazda odbierana jest równie dobrze – czasem zdarza się, że udział w tego typu przedsięwzięciu może polepszyć jej wizerunek.

Jak widać większość korzyści, jakie wynikają z wystąpień gwiazd w reklamach z całą pewnością spowoduje, że w przyszłości nie znikną one ze szklanego ekranu w czasie emisji bloków reklamowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *