Ferie zimowe w przedszkolu

Publiczne przedszkola w Polsce są z reguły zamknięte w czasie ferii zimowych. Czynne są jedynie wybrane placówki, do których mogą uczęszczać przedszkolaki. Nie jest to jednak komfortowa sytuacja, ponieważ dziecko może niechętnie przebywać w miejscu nieznanym, gdzie zajęcia prowadzone są przez zupełnie inną kadrę pedagogiczną. Co więcej, grupy w przedszkolach są bardzo często łączone a więc przebywają w nich dzieci z różnych placówek.

Nieco inaczej odbywa się do biorąc pod uwagę przedszkola prywatne. Przykładem może być przedszkole Bielany, które czynne jest zarówno w czasie wakacji jak i prowadzi ferie zimowe w przedszkolu. Przez dwa tygodnie, które ustawowe mają być wolne od zajęć, placówki te są otwarte i mogą do nich uczęszczać przedszkolaki, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na tak długi urlop ani nie znajdują dla nich innej opieki. Co więcej, czas ferii w przedszkolu jest wtedy nad wyraz atrakcyjny. Ulubione „ciocie” organizują szereg zabaw kreatywnych, by nieco zrekompensować przedszkolakom konieczność przebywania w placówce.

W tym czasie odbywają się więc wycieczki, zapraszani są specjalni goście, organizowane są koncerty i teatrzyki a wszystko po to, by dzieci jeszcze lepiej mogły się rozwijać. Wszystko przebiega oczywiście w przyjaznej atmosferze a zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Bardzo często dzieci nie odczuwają nawet tego, że jest to jakiś specjalny okres, który mógłby być wolny od codziennego uczęszczania do przedszkola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *