Elektroniczny raj czy piekło?

elektroniczny sprzęt

Cyfrowe nowinki to rzecz dzięki której możemy być bardzo dobrze zorganizowani, moim zdaniem tablety oraz inne rzeczy dają nam możliwości jakie wcześniej były marzeniem. Przykładowo jakiś telefon z Androidem posiada swój wbudowany organizer, jeżeli nam się nie podoba zawsze można pobrać alternatywny z AppStore. Najlepsze jest to, że nie trzeba być zbyt zaawansowanym w technicznych sprawach aby obsługiwać taki telefon.

Taka sytuacja nie dotyczy tylko telefonów, dzięki innym elektronicznym urządzeniom życie jest dużo prostsze. Trywialnym wręcz przykładem są elektryczne szyby w samochodzie, niby takie małe udogodnienie ale jakie przydatne. Elektronika po woli wdziera się do każdej części naszego życia, nie ma już dobrej imprezy bez sztucznego oświetlenia lub muzyki grającej w tle z odbiornika radiowego. Taka sytuacja powoduję wręcz uzależnienie, które pogłębia się wraz każdym pokoleniem. Myślę, że z biegiem czasu będziemy mieli wszczepiane implanty, które będą nam pomagały na każdym kroku np. jak wybrać odpowiednią drogę  w mieście lub gdzie znaleźć restaurację.

Takiego rodzaju wizję wydają się trochę jak rodem z filmu sci-fi. Moim zdaniem elektronika może być jednocześnie naszym wrogiem jak i najlepszym przyjacielem, wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Wydaję mi się, że w rozwój technologii to rzecz normalna, nie da się tego uniknąć. Warto jest jednak dobrze wykorzystać ten rozwój, ograniczenie czasu korzystania z technologii nic nie rozwiązuje, trzeba po prostu zmienić podejście. Moim zdaniem warto jest się zastanowić nad tym co daje nam technologia i jak bardzo jest ona nam potrzebna. Być może korzystanie z nowych technologii stanie się naszym sposobem na życie i okaże się, iż nie jest to wcale dla nas takie złe.

Mimo wyraźnych wad technologii jest ona ostatecznie dobrym rozwiązaniem. W moim przekonaniu warto jest stawiać na nowoczesne rozwiązania, dają one wygodę plus niewiarygodną prostotę. Bardzo dobrze widać to w technologiach internetowych, nie tworzy się już stron internetowych od podstaw, używa się do tego gotowych rozwiązań.
Tak jak wcześniej napisałem technologia może być naszym najgorszym wrogiem albo najlepszym przyjacielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *