Do czego wykorzystuje się rampy samochodowe?

Rampy samochodowe służą do załadunku maszyn i pojazdów, które posiadają koła gumowe bądź gąsienice. Jest to ogromne ułatwienie a zakup ramp tego rodzaju pozwala na długoletnie korzystanie z komfortowego sposobu transportu ładunków różnego rodzaju.

Trzeba zaznaczyć, że niepozorne rampy mogą zazwyczaj utrzymać ładunek od 2 do nawet 30 ton, same ważąc przy tym do 50 kilogramów.

Producenci ramp samochodowych, tacy jakoferują swoim klientom również pakiet opcji dodatkowych – chętni mogą na przykład dokupić do ramp specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe, mocowania na rury czy zabezpieczenia niwelujące zagrożenie zsunięcia się ładunku. Wszystko to sprawia, że praca przy użyciu tego rodzaju sprzętu jest łatwa i komfortowa.

Warto jeszcze nadmienić, że rampy samochodowe są dużo tańszym i bardziej trwałym rozwiązaniem aniżeli rampy hydrauliczne; są także dużo bardziej bezpieczne biorąc pod uwagę ich codzienne użytkowanie. Klienci cieszą się również z zakupu ramp tego typu przede wszystkim dlatego, że mają one uniwersalne zastosowanie – mogą być wykorzystane jako mocowanie do naczep, do samochodów ciężarowych czy platform.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *