Na jaki model drzwi postawić we własnej nieruchomości i dlaczego?

drzwi wewnętrzne

Trendy na rynku drzwi zmieniają się bardzo powoli, ale jednak w sposób trwały i wpływają na jakość wykończenia nieruchomości. W dalszym ciągu w katalogach producentów dużą popularnością cieszą się modele drewniane wytworzone z surowców krajowych i zagranicznych (egzotycznych), drzwi antywłamaniowe (wiele klas ochrony do wyboru, także na poziomie mocno komercyjnym, instytucjonalnym), drzwi obrotowo – przesuwne dopasowane do bardziej nowoczesnych, otwartych aranżacji. Na jaki model drzwi postawić we własnym wnętrzu i dlaczego? Poniżej zapoznasz się z krótkim, praktycznym poradnikiem.

Jakimi cechami powinny charakteryzować się Interdoor drzwi?

Aktualnie masz do wyboru wiele materiałów przy wykończeniu drzwi i nie musisz stawiać tylko na klasyczne modele drewniane, chociaż też bardzo modne, ale na tworzywa sztuczne, aluminium, metal. Jeżeli planujesz użytkować drzwi bardzo intensywne aluminium to doskonałe rozwiązanie, ale też systemy przesuwne, wahadłowe dopasowane do standardów zarządzania nieruchomością komercyjną. Od producenta drzwi wewnętrznych możesz oczekiwać pomocy montażowej, utrzymania długoterminowego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, dostępu do działu projektowania, bezpłatnych inspiracji, szczegółowych instrukcji, dodatków do drzwi, np. w postaci klamek, ościeżnic, uszlachetnienia. W zestawieniach sprzedażowych doskonale wypadają drzwi szklane czarne. Użytkownicy takiego modelu podkreślają w zaletach przede wszystkim luksusowy wygląd, umiarkowaną cenę, prostotę pielęgnacji, rozświetlenie wnętrza, zgodność z nowoczesnym stylem wykończenia nieruchomości.

Czy drzwi mogą wpływać na poziom eksploatacji nieruchomości?

Dobrze wybrane drzwi to okazja do poprawienia bezpieczeństwa domowników (cechy antywłamaniowe) i do ograniczenia kosztów eksploatacji  Ciepłe, energooszczędne drzwi utrzymują ciepło, energię w środku i przekładają się ostatecznie na niższe rachunki, chociażby za ogrzewanie. A zatem eliminacja nieszczelności to jeden z najważniejszych celów przy montażu. Koniecznie to sprawdź. Drewniane drzwi natomiast tworzy się w klasycznych, ale i nowoczesnych konfiguracjach, w systemach przesuwnych lub z ukrytą ościeżnicą. Drzwi w połysku zewnętrzne lub wewnętrzne stanowią interesującą wizytówkę lokalu. Takie podejście aranżacyjne potrafi pozytywnie wpłynąć na wycenę nieruchomości przy jej ewentualnej sprzedaży.

Na jakie drzwi się zdecydować?

W katalogach producentów występuje naprawdę wiele modeli drzwi i nie jest to prosty wybór. Z tego powodu powinieneś poprosić o wsparcie biuro projektowe producenta, firmy produkującej drzwi. Wizualizacje przydają się do oceny dopasowania materiałów i zgodności z meblami oraz innymi elementami wykończenia. Pamiętaj też, że drzwi antywłamaniowe lub techniczne to też interesująca propozycja do wnętrz mieszkalnych. Pomimo technicznego, praktycznego charakteru dalej doskonale wypadają w statystykach sprzedażowych i dają unikalne perspektywy ochrony domowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *