Czy lokalizacja mieszkania ma znaczenie?

bliźniaki łomianki

Nie da się ukryć, że procedura wyboru nowego mieszkania nigdy nie jest szybka i bezproblemowe. Zwłaszcza wówczas, gdy rynek zapewnia nam dostęp do ogromnej liczby lokali, zróżnicowanych pod każdym możliwym względem. Analizując rozmaite strony i fora internetowe, łatwo można dojść do wniosku, że kwestią, która sprawia najwięcej problemów kupującym, jest lokalizacja.

Jak dokonać jej wyboru? Na co zwrócić uwagę? Czy lepiej zapłacić więcej, by być bliżej centrum, czy może korzystniejsza okaże się nieruchomość na obrzeżach? Podobnych pytań pojawia się mnóstwo. Trzeba przy tym pamiętać, że zakup mieszkania od dewelopera to często decyzja podejmowana na całe życie. Nie można podchodzić do niej bezwiednie i bez właściwego przygotowania.

Dobra lokalizacja mieszkania, czyli jaka?

 

Warto od razu podkreślić, że każdy ma różne potrzeby, dlatego dla każdego korzystna lokalizacja może oznaczać coś innego. Jeśli zależy nam na szybkim dojeździe do pracy, warto szukać mieszkania, zlokalizowanego albo w pobliżu firmy albo drogi, która zapewnia szybką i bezproblemową podróż. Mieszanie w centrum może wydać się atrakcyjne, jednak należy przy tym pamiętać o wszelkich wadach tego typu nieruchomości. Warszawa jest dużym rynkiem, który stale się rozwija. Wpływa to na wciąż rosnące ceny. W przypadku mieszkań zlokalizowanych w centrum często osiągają one wręcz niebotyczne poziomy. Warto więc zastanowić się, czy na pewno jesteśmy w stanie wydać więcej tylko po to, by być bliżej centrum.

Nieruchomości na obrzeżach także mają wiele zalet. Zwłaszcza gdy są położone w spokojnej, zielonej okolicy, która sprzyja rodzinom z dziećmi. Uwagę trzeba zwrócić przy tym na bliskość szkół, lokali usługowych, dużych sklepów i innych ważnych dla nas miejsc. Tego typu kwestie należy sprawdzić zawsze – niezależnie od tego, czy interesują nas Bielany, Ursus czy Mokotów. Apartamenty i mieszkania w każdej lokalizacji mają swoje wady i zalety. Przed zakupem trzeba się nad nimi poważnie zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *